В Україні мобілізують обмежено придатних до служби чоловіків, але є умови

Автор: Леся Ловіцька

В Україні триває дія військового стану та відбувається мобілізація чоловіків віком 18-60 років. За певних умов на службу в армію призивають обмежено придатних громадян.

В Україні мобілізують обмежено придатних до служби чоловіків, але є умови - today.ua

Призов на службу до ЗСУ проводиться для формування резерву та поповнення втрат на фронті. Представник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін нагадав, що є придатні, непридатні, а також обмежено придатні військовозобов'язані.

Обмежена придатність не перешкоджає мобілізації і не означає, що такі особи непридатні до військової служби у ЗСУ.

"Обмежено придатні - це військовозобов'язані, які за своїм станом здоров'я не можуть проходити військову службу у певних військових частинах. Тобто це підвищене фізичне навантаження, десантно-штурмові війська. Є й підрозділи забезпечення, частини забезпечення, ТЦК... Він може проходити службу на тих посадах, які не вимагають від нього якогось дуже хорошого здоров'я, на яких не потрібно серйозних навантажень", - зазначив співробітник військкомату.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Істомін звернув увагу на обговорення актуальної теми українцями. Дефіцит інформації породжує інсинуації про мобілізацію, тому потрібно внести ясність:

"Ходить напівміф, що почали призивати обмежено придатних, тому що закінчились придатні. Ні, вони і раніше підлягали призову. До цього, можливо, була достатня кількість для бойових частин, тому що насамперед формуються бойові частини. Але зараз так, призиваються обмежено придатні. І це не є чимось надзвичайним в умовах повномасштабного вторгнення, російсько-української війни", - пояснив військовий.

В Україні мобілізують обмежено придатних до служби чоловіків, але є умови

Роман Істомін наголосив, що обмежено придатні чоловіки прибувають із висновком військово-лікарської комісії у ТЦУ, де їм додатково проводять професійно-психологічне обстеження. Вже на підставі всіх даних або виписується бойова повістка та громадян направляють до навчального центру, або, якщо немає потреби в його військово-обліковій спеціальності, видають повідомлення прибути в іншу дату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Але у ТЦК є інформація про нього, що він придатний до військової служби, може проходити її за станом здоров'я і військово-обліковими даними у нього немає права на відстрочку, і він чекає своєї черги, умовно кажучи. А якщо він непридатний за станом здоров'я, то знімається з військового обліку, ставиться відповідна позначка", - підкреслив спікер в інтерв'ю "Українському радіо "Полтава".

Раніше у Мінекономіки повідомили, що в Україні запустять електронний сервіс для бронювання від мобілізації.