Від 20 до 200 000 тис. євро на рік: скільки заробляють лікарі у Європі, та де платять більше

Автор: Лобанова Єлизавета

Лікарі в країнах Європи одні з найбільш високооплачуваних фахівців, на відміну від України. При цьому медперсонал у Франції, Німеччині, Іспанії та інших країнах регулярно виходить на мітинги, вимагаючи підвищення зарплат. Порівняємо, скільки отримують медики у різних країнах.

Від 20 до 200 000 тис. євро на рік: скільки заробляють лікарі у Європі, та де платять більше - today.ua

Де в Європі лікарям платять найбільше

Зарплати лікарів у різних країнах ЄС іноді відрізняються у десятки разів. За даними ОЕСР, річна зарплата медичних фахівців коливалася від 20 200 євро на рік у Польщі до 258 552 євро у Люксембурзі. Окрім Люксембургу, понад 150 тисяч євро на рік платять медиках ще у 5 країнах.

  • Ірландія (172 882 євро);
  • Нідерланди (160869 євро);
  • Данія (156 061 євро);
  • Бельгія (159 168 євро);
  • Ісландія (155 276 євро).

Ще у двох країнах лікарі отримують по 140-130 тисяч євро на рік:

  • Німеччина (146 200 євро);
  • Великобританія (136 375 євро).

При цьому Британська медична асоціація (BMA) заявила, що зарплата лікаря-новачка складає всього 14,09 фунта стерлінгів (15,95 євро) на годину. Це менше, ніж отримує бариста у кафе. При цьому з 1 квітня 2023 року розмір оплати праці лікарів загальної практики становить від 68975 до 104085 фунтів на рік. Спеціалізовані лікарі можуть отримувати ще набагато більше.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Від 20 до 200 000 тис. євро на рік: скільки заробляють лікарі у Європі, та де платять більше

У Франції, Італії та Іспанії зарплати лікарів помітно нижчі за 100 000 євро на рік. У Португалії та Греції фахівці заробляють менше 50 тисяч євро на рік.

У вузьких фахівців  зарплати завжди вищі, ніж у сімейних лікарів чи медсестер. При цьому нестача лікарів у багатьох країнах катастрофічна. Прийом у дерматолога, кардіолога, гастроентеролога та фахівців інших спеціальностей можна чекати по кілька місяців. Часто це пояснюють тим, що до лікарів у Європі висувають великі вимоги. 

У європейських країнах, де лікарям платять гідну зарплату та де немає катастрофічного дефіциту кадрів, іноземцям влаштуватися на роботу непросто. Українські біженці це відчули на собі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У більшості країн лікарі-іммігранти повинні пройти іспити на знання мови, підтвердити медичний ступінь, подати заявку на сертифікат відповідності іноземної кваліфікації. Крім того, їм потрібно довго ходити до місцевих навчальних лікарень для спостережень за медичною роботою спеціалістів. Далі слідує кілька іспитів та реєстрація у відповідних професійних асоціаціях. Фактично потрібно опановувати професію з нуля, і на це потрібен час.

Раніше повідомлялося, що у Польщі з'явилися високооплачувані вакансії для вчителів з України.