Питання демобілізації українських військових є надзвичайно складною темою. Річ у тому, що Росія нарощує свої окупаційні сили, ситуація на фронті залишається важкою. Член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що бійцям ЗСУ не варто розраховувати на звільнення найближчим часом.
Депутат Верховної Ради наголосив, що демобілізацію дуже ретельно обговорювали у його Комітеті, але поки не можна приймати таких рішень.
"Історія світових воєн на сьогодні не знає прикладів, коли до завершення повномасштабної війни, повномасштабного вторгнення, до відсічі агресії здійснювалися б якісь комплексні заходи зі звільнення з військової служби тих, хто відстоює територіальну цілісність та державний суверенітет", - пояснив Веніславський.
За словами народного обранця, це питання не лише політичне. Він розуміє популістські заяви про необхідність звільнення військовослужбовців, які третій рік боронять державу. Проте наразі такої можливості немає і слід добре це розуміти.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Політично зрозуміло, що вигідно говорити й хотілось би нам обнадіяти тих людей, які воюють, що вони там протягом певного часу матимуть можливість на звільнення. Але, на превеликий жаль, на сьогодні ситуація залишається на фронті дуже складною", - підкреслив Федір Веніславський під час брифінгу.
Вказано, що ворожа країна постійно намагається збільшити кількісний склад своїх бройних сил. До російської армії фінансово заохочують найманців. За вступ на службу чи підписання контракту вони отримують від 1 до 2 мільйонів рублів одноразово. І темпи стрімко зростають. Для малозабезпечених жителів РФ це "фантастичні кошти".
Нардеп уточнив, що Росія поставила ціль збільшити кількість окупантів в Україні на десятки або навіть сотні тисяч. Тому Україна не може відправляти свої захисників додому.
"Говорити на цьому фоні про звільнення чи про таку можливість дуже проблематично", - резюмував Федір Веніславський.
Нагадаємо, що у новому законі про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, немає положення про демобілізацію. У законопроєкті воно було, проте депутати вирішили прибрати цю ініціативу. Кабміну доручили розробити відповідний документ, який передбачатиме умови для звільнення зі служби окремих категорій військових. Однак поки його немає. Депутат зазначив, що найближчим часом на нього очікувати не варто.