Влада України поки що не розглядає питання зниження мобілізаційного віку з 25 років. Проте на цю необхідність часто вказують наші міжнародні партнери. Роз'яснення надав член парламентського Комітету з питань національної безпеки оборони та розвідки Федір Веніславський.
За словами депутата Верховної Ради, союзники упевнені, що на фронті більш ефективними є саме молоді українці.
Веніславський наголосив, що на цей момент жодних ініціатив щодо зменшення призовного віку нижче 25 років в Україні немає на рівні Верховної Ради України. Таких ініціатив не висловлювали представники Генерального штабу, головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського чи Міністерства оборони. Тому немає підстав говорити про необхідність зменшення призовного віку чоловіків для несення військової служби під час мобілізації.
"Це питання яке періодично порушують наші партнери, які надають нам допомогу. Тому що вони вважають, що якраз вік 18-25 років найбільш оптимальний, найбільш ефективний для того, щоб громадяни в силу своїх фізичних та психологічних якостей могли ефективно воювати. Але на рівні нашої держави, на рівні законодавчої, виконавчої влади, на рівні президента жодних ініціатив немає", - пояснив народний обранець.
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У МВС повідомили, як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
Федір Веніславський також уточнив, що у Раді готують законопроєкт, що дозволить командирам військових частин мобілізовувати чоловіків, якщо вони бажають служити у відповідному підрозділі.
Поки ця ініціатива перебуває на стадії обговорення. Акцентовано увагу на тому, що є військовослужбовці, які бажали б служити у конкретних військових частинах. І слід треба розуміти, що вони мають кілька варіантів потрапити туди. Один з них – підписати контракт.
Веніславський повідомив, що Генштаб ЗСУ разом із Міністерством оборони та ВРУ напрацював алгоритм, під який готують відповідну нормативно-правову базу. Ціль – щоб командири військових частин мали право як ТЦК залучати на службу до своїх підрозділів військовозобов'язаних, які готові мобілізуватись, але не прагнуть укладати контракт.
Вказана законодавча ініціатива поки перебуває на стадії напрацювання. За кілька днів її мають оприлюднити перед суспільством.
Також стало відомо, що чоловікам віком від 18 до 60 років під час перебування у прикордонних районах України слід мати при собі військово-обліковий документ. Відповідна вимога затверджена постановою Кабінету міністрів.
Раніше повідомлялося, як отримати відстрочку від служби військовозобов'язаним чоловікам.