“Велика сімка“ погодила передачу Україні 50 млрд доларів від заморожених активів РФ

Автор: Корнєєв Ігор

Країни "Великої сімки" сьогодні погодили використання доходів від заморожених на Заході активів Центробанку РФ для фінансування України. Йдеться про суму 50 млрд доларів.

“Велика сімка“ погодила передачу Україні 50 млрд доларів від заморожених активів РФ - today.ua

Сьогодні в італійському Бриндізі відкрився саміт G7. Він триватиме до 15 червня, але вже першого дня країни-учасниці ухвалили важливе рішення для України.

"Хороші новини від G7: ще 50 мільярдів доларів для України. Ми використовуємо для цього відсотки від заморожених активів - розумний інструмент, який показує Путіну нашу єдність, дуже допомагає Україні і знімає навантаження з бюджетів", – повідомив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Він зазначив, що зараз країни "Великої сімки" опрацьовують деталі фінансування України коштом доходів від активів РФ. Нагадаємо, на Заході після початку повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну було заморожено 300 млрд доларів російського Центробанку та місцевих олігархів.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Раніше повідомлялося, що США готові надати Україні кредит у 50 млрд доларів, який погашатиметься за рахунок дивідендів від російських грошей. Йдеться про суму від 3 до 5 млрд доларів на рік.

Країни G7 були стурбовані тим, як покриватиметься кредит у разі припинення війни та розморожування російських активів. Втім, цього не станеться доти, доки країна-агресор не виплатить репарації, тож ці гроші навряд чи повернуться до Росії.

“Велика сімка“ погодила передачу Україні 50 млрд доларів від заморожених активів РФ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема, у разі відмови РФ платити за заподіяні Україні збитки, заморожені 300 млрд доларів можуть бути використані з цією метою.

Також нагадаємо, що 25 країн, що входять до G7+, вирішили виділити на відновлення зруйнованої росіянами української енергетичної інфраструктури 1 млрд доларів.