Міненерго назвало суму, яку країни G7+ передадуть Україні на відновлення енергетики

Автор: Корнєєв Ігор

Держави-партнери "Великої сімки" мають намір надати потужну фінансову допомогу Україні у відновленні її енергетичного сектору. На це сумарно буде виділено понад 1 млрд доларів.

Міненерго назвало суму, яку країни G7+ передадуть Україні на відновлення енергетики - today.ua

На полях берлінської Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference) відбулося засідання Координаційної групи G7+. У ньому взяли участь 25 країн. Україну представляв Міністр енергетики Герман Галущенко.

Учасники засідання обговорили підтримку українського енергетичного сектору, який регулярно страждає від терористичних методів ведення війни, які використовуються Російською Федерацією.

"За підсумками засідання представники країн-партнерів зробили рішучу заяву, в якій засудили російські атаки на українську енергетику та засвідчили плани продовжувати надавати допомогу для відновлення українського енергосектору", - повідомляє український Уряд.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Деяким українським пенсіонерам можна не платити за комуналку: кому доступна пільга

Також зазначається, що США виділять 500 млн євро нового фінансування для відновлення енергетичної системи України. 300 млн євро виділить Європейський банк реконструкції та розвитку.

70 млн євро країни-учасниці засідання внесуть до Фонду підтримки України. Нагадаємо, у ньому, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, вже зібрано близько 500 млн доларів. Як гуманітарну допомогу від країн Євросоюзу 47 млн ​​доларів виділить у вигляді гранту Світовий банк донації.

Очікується, що загальна сума фінансування з усіх джерел перевищить 1 млрд доларів.

Міненерго назвало суму, яку країни G7+ передадуть Україні на відновлення енергетики

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми посилимо зусилля для зміцнення фізичного захисту основних компонентів енергетичної мережі, протиповітряної оборони, яка є критично важливою для захисту населення, економіки та безпеки України; а також імплементації рішень з децентралізації та встановлення обладнання розподіленої генерації електроенергії", - йдеться у заяві за підсумками засідання Координаційної групи G7+.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на Ukraine Recovery Conference заявив, що перехід на маневрову газову генерацію може допомогти Україні подолати наслідки російського енергетичного терору.