В Україні зміняться правила купівлі доларів та іншої валюти: деталі законопроекту

Автор: Марченко Любов

В Україні зміняться правила купівлі доларів та іншої іноземної валюти. Ці покупки підлягатимуть обов'язковому декларуванню. Проте декларувати їх доведеться не всім громадянам, а лише РЕР (політично значущим особам) – депутатам, чиновникам та суддям.

В Україні зміняться правила купівлі доларів та іншої валюти: деталі законопроекту - today.ua

Відповідний законопроект № 9457 вже розглянули у профільному антикорупційному комітеті Ради та рекомендували депутатам проголосувати за нього у першому читанні.

При цьому декларувати всі випадки купівлі валюти не доведеться навіть РЕР-ам. Підлягатимуть декларуванню лише суми покупок, які перевищують 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При цьому прожитковий мінімум береться до 1 січня звітного року. Цьогоріч ця сума становитиме 134 тис. грн. або близько 3,5 тис. доларів. Тобто якщо чиновник купує, наприклад, 3000 доларів, то звітувати в цьому він не зобов'язаний.

Навіщо запроваджують декларування при купівлі валюти?

Автори законопроекту кажуть, що на таких купівлях-продажах доларів можна непогано заробити. Оскільки курс долара доволі динамічно змінюється, навіть на подвійній конвертації гривня-долар-гривня можна підняти чималі гроші. Якщо, звичайно, йдеться про великі суми. Експерти кажуть, що за правильно обраних моментів купівлі-продажу великих сум можна заробити мільйони гривень прибутку.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

В Україні зміняться правила купівлі доларів та іншої валюти: деталі законопроекту

Таким чином, декларування таких покупок буде на руку чесним чиновникам і виб'є ґрунт з-під ніг нечесних. У чесних чиновників завжди буде виправдання, звідки взялися несподівані гроші. Мовляв, купив валюту, коли вона була дешевою, а потім її вигідно продав, коли вона подорожчала. Про те, звідки взагалі у чесного чиновника гроші на купівлю великої суми валюти, історія замовчує.

А ось казнокрадам і хабарникам тепер буде складніше виправдати свої раптові доходи вдалими операціями на валютному ринку, бо вони повинні будуть підтвердити ці угоди деклараціями.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Цей обов'язок не дасть недобросовісним суб'єктам легалізувати неправомірну вигоду, необґрунтовані активи тощо, пояснюючи, що це є наслідком здійснення валютно-обмінних операцій", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, з'явився несподіваний прогноз курсу долара на наступний рік. Як стверджує експерт, ціна гривні у 2024 році буде не такою, як закладена у бюджеті.