В Україні з'явилися унікальні євро з Франції, за які не можна нічого купити

Автор: Леся Ловіцька

В Україну завезли унікальні гроші з Франції. Йдеться про євро з нульовим номіналом. За таку купюру нічого не можна купити, проте громадян вона дуже зацікавила. Спостерігається шалений попит на незвичайну банкноту.

В Україні з'явилися унікальні євро з Франції, за які не можна нічого купити - today.ua

Це сувенірна купюра 0 євро, яку надрукували у Франції. На ній зображено Софійський собор, можна розгледіти частину інтер'єрів. Центральне зображення – вид на фасад з дзвіниці.

У сюжеті ТСН зазначено, що посилка їхала яка до Софійського заповідника через усю Європу. Ці гроші мають усі ознаки справжніх, від яких відрізняються лише номінало:

"І енсорні покриття для людей з вадами зору, - воно все враховано тут, у цій купюрі. Коли рік тому європейці запропонували українцям взяти участь у цьому проекті – в нас засумнівалися. Мовляв, в країні війна, не до сувенірів. Виявилося – помилялись".

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

На банкноту полюють колекціонери з усього світу. Її почали випускати на французькому монетному дворі ще десять років тому. Купюри прикрашають найвидатніші пам’ятки Європи. На початку 2024 року, у січні, вперше надрукували нуль євро з українськими Золотими воротами. Тоді тираж у 5000 розлетівся за лічені дні.

В Україні з'явилися унікальні євро з Франції, за які не можна нічого купити

Євро здебільшого будуть продавати через інтернет, щоб якомога більше охочих змогли стати власниками "київського" євро. Придбати його можна не лише в онлайн-режимі, а безпосередньо у Софіївському соборі.

В Україні з'явилися унікальні євро з Франції, за які не можна нічого купити

Тираж Золотих воріт розкуповують іноземці: цікаву грошову одиницю відправляли до Європи поштою. Багато людей обирають купюру у подарунок близьким. Були замовлення з прифронтових українських міст.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зараз планується створення наступних банкнот.

Раніше стало відомо, що Німеччина виплатить українцям грошову допомогу у загальному розмірі 60 млн євро.