В Україні виник гострий дефіцит робітників: у трьох галузях різко зросли зарплати

Автор: Леся Ловіцька

Дефіцит робітників в Україні досяг історичного рівня. На кадрових порталах рекордна кількість вакансій – більше ніж до початку повномасштабної війни, а шукачів значно поменшало.

В Україні виник гострий дефіцит робітників: у трьох галузях різко зросли зарплати - today.ua

Найбільшу нестачу кадрів фіксують у галузях, в яких раніше традиційно працювали чоловіки. Зокрема, це будівництво. Там дефіцит робітників сягає 40%.

У цю сферу активно залучають жінок – замість мобілізованих. Роботодавці були змушені підвищити їм заробітні плати – у середньому на 44%. Для них також адаптують умови – щоб їм було до снаги виконувати певну фізичну роботу, не настільки важку, як чоловікам.

Основна проблема спостерігається з пошуком кваліфікованих кадрів. Керівники компаній очікують на подальше скорочення персоналу.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Заробітні плати зростають в організації харчування й тимчасового розміщення на 44,1% - до 15 000 грн, а також водного транспорту на 42% - до 26 000 грн.

Середня ж зарплата українців, згідно статистичних даних, складає 18,9 тис. грн. Вона на 22,5% вища, ніж в аналогічний період 2023 року. На кадрових порталах у вакансіях у середньому пропонують близько 15 000, а у резюме – 20 000 грн.

Експертка ринку праці Наталія Слинько наголосила, що можливості роботодавців щодо підвищення заробітних плат обмежені. У кращому положенні підприємства та організації, які мають кращі фінансові можливості.

В Україні виник гострий дефіцит робітників: у трьох галузях різко зросли зарплати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Бізнесу у таких умовах доводиться ставати ефективнішим: автоматизовувати та оптимізовувати процеси, перерозподіляти робочі завдання. Після війни на нас чекають нові виклики. За оцінками Кабміну, дефіцит кадрів може становити близько 4 мільйонів осіб, що становить близько 40% від кількості офіційно працевлаштованих громадян.

Раніше повідомлялося, що в Україні готують економічне бронювання чоловіків – на цей раз без прив'язки до їхньої заробітної плати. Запропоновано надавати військовозобов'язаним відстрочку від служби у ЗСУ за сплату щомісячного військового внеску у 20 тис. грн.