Дефіцит робітників в Україні досяг історичного рівня. На кадрових порталах рекордна кількість вакансій – більше ніж до початку повномасштабної війни, а шукачів значно поменшало.
Найбільшу нестачу кадрів фіксують у галузях, в яких раніше традиційно працювали чоловіки. Зокрема, це будівництво. Там дефіцит робітників сягає 40%.
У цю сферу активно залучають жінок – замість мобілізованих. Роботодавці були змушені підвищити їм заробітні плати – у середньому на 44%. Для них також адаптують умови – щоб їм було до снаги виконувати певну фізичну роботу, не настільки важку, як чоловікам.
Основна проблема спостерігається з пошуком кваліфікованих кадрів. Керівники компаній очікують на подальше скорочення персоналу.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Заробітні плати зростають в організації харчування й тимчасового розміщення на 44,1% - до 15 000 грн, а також водного транспорту на 42% - до 26 000 грн.
Середня ж зарплата українців, згідно статистичних даних, складає 18,9 тис. грн. Вона на 22,5% вища, ніж в аналогічний період 2023 року. На кадрових порталах у вакансіях у середньому пропонують близько 15 000, а у резюме – 20 000 грн.
Експертка ринку праці Наталія Слинько наголосила, що можливості роботодавців щодо підвищення заробітних плат обмежені. У кращому положенні підприємства та організації, які мають кращі фінансові можливості.
Бізнесу у таких умовах доводиться ставати ефективнішим: автоматизовувати та оптимізовувати процеси, перерозподіляти робочі завдання. Після війни на нас чекають нові виклики. За оцінками Кабміну, дефіцит кадрів може становити близько 4 мільйонів осіб, що становить близько 40% від кількості офіційно працевлаштованих громадян.
Раніше повідомлялося, що в Україні готують економічне бронювання чоловіків – на цей раз без прив'язки до їхньої заробітної плати. Запропоновано надавати військовозобов'язаним відстрочку від служби у ЗСУ за сплату щомісячного військового внеску у 20 тис. грн.