В Україні впала ціна на землю сільськогосподарського призначення

Автор: Марченко Любов

Під кінець літа, після сезонного літнього затишшя, в Україні дещо пожвавився ринок землі сільськогосподарського призначення. Угод про купівлю-продаж у серпні стало більше, і загальна площа землі, за якою було укладено угоди, також дещо зросла. А от середня ціна на землю трохи знизилась.

В Україні впала ціна на землю сільськогосподарського призначення - today.ua

Загалом же, у серпні перебувало в обігу близько 1% від усіх сільгосподарських земель України. Про це стало відомо з аналітичного огляду, який підготували експерти Агроцентру за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Отже, в серпні, порівняно із червнем-липнем продаж землі в Україні дещо пожвавився. Втім, у цьому немає нічого дивного, адже літнє затишшя на ринку – це сезонне явище. А ближче до осені операцій на земельному ринку традиційно стає більше.

Загалом від початку функціонування земельного ринку в Україні було здійснено 165,7 тис. угод купівлі-продажу, в ході яких змінились власники 365,6 тис. га орної землі.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Наразі загальна площа земель, що перебувають в обігу на ринку, становить 1,06% від усієї сільськогосподарської землі на підконтрольній території або 0,9% від усієї орної землі в кордонах України 1991 року.

В Україні впала ціна на землю сільськогосподарського призначення

Ціна землі в серпні дещо знизилась порівняно до липневої: із 38,7 тис. грн/га до 38,34 тис. грн/га. Водночас, ціни на оренду землі у серпні, навпаки, зросли на 23% порівняно з липнем: 8,4 тис. грн/га порівняно з 6,8 тис. грн.

Цьогоріч зросли також податкові надходження до місцевих бюджетів від продажу землі. Їхній приріст становить 6%. Втім, це все одно нижче від середнього приросту усіх податкових надходжень, який становить 22%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом земельні угоди в середньому становлять десяту частину всіх бюджетних надходжень місцевих громад. Щоправда, в деяких регіонах прибуток від земельних угод значно вищий.

Нагадаємо, експерти прогнозують в Україні розорення дрібних фермерів та масову скупку землі великими агрохолдингами.