В Україні відкриють 27 центрів рекрутингу у ЗСУ: як це позначиться на мобілізації

Автор: Корнєєв Ігор

Вже у першому півріччі 2024-го в Україні планують відкрити 27 центрів рекрутингу до Збройних сил України. Повідомляється, що їхня функція буде виключно консультативна.

В Україні відкриють 27 центрів рекрутингу у ЗСУ: як це позначиться на мобілізації - today.ua

На тлі нескінченних скандалів щодо норм майбутнього закону про мобілізацію та свавілля співробітників ТЦК в українських містах з'явилася інформація про ще один механізм призову до Сил оборони України. Йому сприятимуть рекрутингові центри.

Очікується, що до середини літа буде відкрито 27 таких центрів у великих українських містах, повідомляє Міноборони.

Уповноважений оборонного відомства з питань рекрутингу Олексій Бежевець пояснив, що це не є новою ініціативою. Такі центри вже працюють у Запоріжжі та Львові. Вони виконують консультативну функцію: відповідають громадянам з приводу можливих місць несення служби, вакантних посад тощо.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Також центри можуть надати допомогу тим, хто прагне вступити до лав Сили оборони України. Зазначається, що новобранцю можуть запропонувати зарахування до Тероборони, Нацгвардії та навіть морської піхоти, якщо його досвід та стан здоров'я для цього підходять.

У центрах рекрутингу працюють виключно цивільні. Вони не уповноважені видавати повістки, тому призовники, які роздумують про вступ до Сили оборони, можуть отримати консультацію, не ризикуючи одразу вирушити на медкомісію, а потім до центру підготовки та на фронт.

В Україні відкриють 27 центрів рекрутингу у ЗСУ: як це позначиться на мобілізації

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деякі військові експерти в Україні стверджують, що функції рекрутингу слід передати самим українським військовим підрозділам. Як приклад вони наводять 3-тю окрему штурмову бригаду, яка веде активну роботу із залучення новобранців.

Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді розглядали сотні поправок до закону про мобілізацію. Зокрема йшлося про електронні повістки та видачу повісток у селах.