В Україні у березні ненадовго зростуть депозитні ставки: інформація від банкіра

Автор: Леся Ловіцька

В Україні у березні очікуються зміни на ринку депозитів. Прибутковість вкладів ненадовго збільшиться. Про це повідомив директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус Банку" Дмитро Замотаєв.

В Україні у березні ненадовго зростуть депозитні ставки: інформація від банкіра - today.ua

Зазначено, що ставки за акційними депозитами у гривні можуть сягнути 17% річних. Це залежатиме від терміну розміщення коштів.

За словами Замотаєва, до кінця березня розмір облікової ставки Нацбанку, як і ставки за тримісячними вкладами, швидше за все залишаться без змін: 15% та 19% відповідно. Тому у сегменті гривневих депозитів сформуються дві паралельні тенденції.

Перша передбачає стагнацію ставок. З кінця грудня 2023 року більшість банків переглянула прибутковість гривневих депозитів, тому їх умови практично не зміняться. Середня дохідність вкладів терміном на 3-6 місяців становитиме 13,5% річних, а на 9-12 місяців – 12,5-13%.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Друга – це посилення "депозитної конкуренції" між банками: клієнти намагатимуться знайти привабливіші умови для зберігання своїх заощаджень. Тому на ринку з'являтимуться нові депозитні продукти або з'являться привабливі короткострокові акції на вклади з підвищеними відсотками – до 15,5-17% річних. Однак така ситуація не триватиме довго, впевнений експерт:

"Навряд чи збільшення прибутковості за депозитами в березні носитиме системний або довгостроковий характер: швидше за все, ці "покращені" депозити будуть точковими, націленими саме на збільшення депозитних портфелів банків".

Дмитро Замотаєв уточнив, що українців більше залучають гривневі депозити, бо це простий та зрозумілий спосіб отримання пасивного прибутку, який майже втричі перевищує прибуток за валютними вкладами. Аналітик також вважає, що наступного місяця продовжиться інерційний період поступового зниження ставок за вкладами у валюті.

В Україні у березні ненадовго зростуть депозитні ставки: інформація від банкіра

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українці-фізособи зберігають на депозитах у банках понад 250 млрд грн. Вони вважають найбільш привабливими саме вклади у гривні.

Раніше повідомлялося, що monobank та ПриватБанк встановили обмеження на перекази з картки на карку.