В Україні сповільнилося зростання ВВП: названо три основні фактори

Автор: Корнєєв Ігор

У Міністерстві економіки України повідомили про уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у травні поточного року. В уряді назвали основні чинники, які вплинули на це.

В Україні сповільнилося зростання ВВП: названо три основні фактори - today.ua

Як повідомила глава Мінекономіки Юлія Свириденко, у травні зростання ВВП було на 3,7% вищим, ніж в аналогічний місяць минулого року. Загальне зростання цього показника в період із січня по травень склало 4,3%.

Проте в міністерстві наголошують на скороченні темпів зростання ВВП і пояснюють це кількома факторами. Інтенсифікація бойових дій та ракетних обстрілів негативно вплинули на українське виробництво. До того ж варварські атаки російських терористів на об'єкти енергетичної інфраструктури призвели до багатогодинних відключень світла.

На критичні сфери економіки, яким не припиняють подачу енергії, це не вплинуло. Але велика кількість бізнесів, які не мають пріоритету при подачі електроенергії, стали зазнавати великих труднощів із виробництвом товарів та послуг.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Ще одним важливим чинником залишається міграція.

"Відновлення енергетики потребуватиме часу і ресурсів, що, за прогнозами, може стримувати темпи відновлення виробничої активності. Також негативними чинниками для економіки залишаються логістичні проблеми та складна ситуація на ринку праці через високу міграцію", - повідомляє Міністерство економіки України.

В Україні сповільнилося зростання ВВП: названо три основні фактори

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зростання ВВП вдається зберігати через стабільну роботу Українського морського коридору, зазначає глава Мінекономіки Юлія Свириденко. Високий попит на будівельні послуги в умовах масштабної кампанії відновлення об'єктів критичної інфраструктури також позитивно впливає на показник валового внутрішнього продукту.

Нагадаємо, напередодні Кабмін дозволив українським підприємцям використати кошти, одержані в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%", на купівлю газових генераторів.