Кабмін дозволив підприємцям витрачати держкредити на купівлю генераторів

Автор: Корнєєв Ігор

Уряд дозволив бізнесу витрачати державні інвестиційні кредити на купівлю генераторів. Йдеться про програму "Доступні кредити 5-7-9%".

Кабмін дозволив підприємцям витрачати держкредити на купівлю генераторів - today.ua

Кабінет міністрів України вніс зміни до цієї програми. Спочатку вона замислювалася як можливість надати бізнесу кредити на фінансування оборотного капіталу та розвитку виробництва.

Однак зараз у країні виникли умови, коли припинення подачі електроенергії стає більшим гальмом для бізнесу, ніж відсутність "дешевих грошей". Тому в уряді вирішили дозволити підприємцям оплачувати купівлю генераторів коштом програми "Доступні кредити 5-7-9%".

"Уряд розуміє, що для бізнесу важливо забезпечувати неперервність виробничого процесу навіть під час відключення електроенергії. Тому сьогодні ми впроваджуємо додатковий інструмент — розширюємо можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», аби за кредитні кошти підприємці могли придбати газові генераційні установки", – зазначила міністр економіки Юлія Свириденко.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Підприємці за рахунок даних державних кредитів зможуть профінансувати будівництво та встановлення:

  • газотурбінних;
  • газопоршневих;
  • біогазових генераційних установок.

В уряді нагадали, що сума кредиту може сягати 150 млн гривень, а максимальний термін кредитування – до 10 років.

Також гроші, отримані від держави у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%", український бізнес зможе витратити на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також накопичувачів електричної енергії.

Кабмін дозволив підприємцям витрачати держкредити на купівлю генераторів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Кабінеті Міністрів розраховують, що в умовах кредитної лібералізації український бізнес зможе за короткий термін налагодити власне виробництво енергії. Це, своєю чергою, буде черговим кроком України на шляху до децентралізації енергосистеми, щоб вона стала більш гнучкою та стійкою до ракетних атак російських терористів.

Нагадаємо, сьогодні, 19 червня, через збільшення споживання в Україні запроваджено гранично жорсткі графіки відключень світла.