В Україні повернуть позапланові податкові перевірки: у Кабміні назвали дату

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін вирішив відновити податкові перевірки в Україні та підтримав відповідний законопроект. Повернуться як планові, і позапланові процедури.

В Україні повернуть позапланові податкові перевірки: у Кабміні назвали дату - today.ua

Представник уряду у парламенті Тарас Мельничук повідомив, що повернення документальних податкових перевірок відбудеться з 1 жовтня. Вказано, що скасування було пов'язане із запровадженням військового стану і спочатку планувалося, що воно діятиме до його скасування.

"Перевірки під час дії військового стану будуть проводитись за наявності безпечних умов їх проведення", – зазначив Мельничук.

Нагадаємо, що ВРУ ухвалив загалом законопроект №8401, який відновлює систему оподаткування у довоєнний стан. З 1 серпня 2023 року закон набрав чинності. Це один з 19 структурних маяків, який передбачає угоду про розширене фінансування з МВФ.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

З 1 серпня скасували єдиний податок у 2% і частково мораторій на перевірки для підакцизних товарів (тютюн, спиртне, паливо), фінансових послуг та грального бізнесу.

З 1 жовтня планується повернення відповідальності за порушення у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій. Звільнення з фінансової відповідальності за порушення РРО дозволено лише з прифронтових територіях (крім торгівлі підакцизними товарами).

Державна податкова служба штрафуватиме на кожну транзакцію без фіскалізації. Фінансове стягнення залежатиме від кількості виявлених порушень та суми у чеку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За перше порушення покладено штраф у розмірі 100% суми продажу товарів, виконання послуг або робіт або послуг з порушеннями, а за повторне – 150%.

Раніше повідомлялося, що Кабмін змінив нарахування компенсації за невикористану відпустку.