В Україні посилили мобілізацію: вже три дні повістки масово видають у квартирах військовозобов'язаних

Автор: Леся Ловіцька

В Україні посилили мобілізацію. На Львівщині та Закарпатті дозволили перевіряти документи військовозобов'язаних, а у Запоріжжі почали по-новому видавати повістки. Вже три дні чоловіки масово отримують їх у своїх квартирах.

В Україні посилили мобілізацію: вже три дні повістки масово видають у квартирах військовозобов'язаних - today.ua

Співробітники військкоматів разом із представниками "Муніципальної варти" проводять у Запоріжжі поквартирний обхід військовозобов'язаних, під час якого військовослужбовці виписують чоловікам повістки.

Перший заступник міського голови Олександр Власюк прокоментував новацію. Він заявив, що під час війни потрібно допомагати ЗСУ, до яких належать територіальні центри комплектації та соціальної підтримки. Поставлено головне завдання – оповістити чоловіків, які мають прийти до ТЦК та звірити особисті дані. Це українці, які протягом дії воєнного стану не відвідували військкомати.

Власюк додав, що представники міської ради не наділені повноваженнями видавати повістки. Їх залучили для того, щоб не перетворювати можливі словесні конфлікти на бійки:

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

"Ми цього і не робимо, не вручаємо повісток. Це – повноваження ТЦК. Наше завдання – охорона громадського порядку. Це не шпигунські ігри, немає мети комусь вибивати двері. У жодному разі. Все це ми довели до відома керівників ОСББ" .

У "Муніципальній варті" підтвердили слова Олександра Власюка. Вказано, що є право лише сповіщати військовозобов'язаних чоловіків на території міста.

В Україні посилили мобілізацію: вже три дні повістки масово видають у квартирах військовозобов'язаних

Коментар юриста

Адвокат Ростислав Кравець повідомив, що закон відповідає однозначно на запитання про те, чи можуть представники ТЦК та "Муніципальної варти" проникати до приміщення. Він запевнив, що це є протизаконним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це можливо тільки в тих випадках, коли потрібно врятувати життя, коли є загроза знищення майна, або безпосередньо вони мають рішення суду на проникнення у житло. В інших випадках вони не мають права проникати у житло, заходити на приватні двори. Якщо таке відбувається – це незаконне проникнення”, – пояснив правозахисник.

Раніше повідомлялося, що мобілізація в Україні посилиться, тому що влада готується усунути головну проблему у роботі військкоматів.