Мобілізація в Україні посилиться: влада усуне головну проблему у роботі військкоматів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готується масштабна демобілізація строковиків, за якими від служби можуть звільнити й інші категорії військових. У такому разі доведеться посилити мобілізацію, яка проходить не так активно, як потрібно. Влада готується усунути головну проблему у роботі військкоматів.

Мобілізація в Україні посилиться: влада усуне головну проблему у роботі військкоматів  - today.ua

Адвокат та військовослужбовець ЗСУ Масі Найєм звернув увагу на одну з основних проблем мобілізації – це тотальна корупція. Володимир Зеленський доручив військовому керівництву замінити всіх обласних військкомів та провести масштабну перевірку рішень ВВК, але результати поки що незадовільні.

Правозахисник зазначив, що багато чоловіків дають хабарі та уникають призову до ЗСУ, тоді як ті, хто мають право на відстрочку, не можуть ним скористатися і йдуть на фронт.

Найєм зазначив, що територіальні центри комплектації та соціальної підтримки досі використовують паперовий документообіг, а електронний реєстр "Оберіг" поки що не працює повноцінно.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Користувачі цієї системи повідомляють, що їм доводиться вносити дані в Excel-таблиці без прямого контакту з людьми. Інформацію отримують та вносять без верифікації. У цьому діє паралельний документообіг папері.

"Будь-яка перевірка проводиться у ручному режимі і не допомагає відслідковувати рішення ВВК, передачу чи зникнення певних документів", - пояснив юрист.

Мобілізація в Україні посилиться: влада усуне головну проблему у роботі військкоматів

Депутати Верховної Ради готують законопроект щодо зміни роботи ТЦК та ВВК. Правозахисники вже з ним ознайомились. Масі Найєм наголосив на необхідності переглянути роботу військкоматів, щоб зрозуміти, чи дійсно їм відомі дані про військовозобов'язаних та потенційних мобілізованих.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Військові досі сміються з повідомлень, що приходять повістки бійцям, що сидить на "нулі"", - цитує адвоката "Фокус".

Нагадаємо, що у Києві мобілізованих чоловіків заохочуватимуть грошовою допомогою у 30 тис. грн.