В Україні на поточному тижні мають намір продати активи десяти банків, які визнані банкрутами і припинили свою діяльність. Загальна сума активів цих банків, виставлених на продаж, становить 2,58 млрд грн.
Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
“Цього тижня (12 – 16 лютого) у системі Прозорро.Продажі запланований продаж активів 10 банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів. Початкова ціна реалізації усіх лотів становить 2 577,1 млн грн”, – ідеться в інформації прес-служби.
Найбільша частка у виставленій сумі належить непогашеним кредитам клієнтів цих банків. ФГВФО виставив на продаж права вимоги за цими кредитами на суму 2 118,6 млн грн. Ще на 411,9 млн потягнула в сумі вартість виставленого майна цих банків. Крім того, продається також дебіторська заборгованість перед банками на суму 46,6 млн грн.
На що розраховувати клієнтам цих банків?
Тут треба розмежувати клієнтів, які мали в цих банках кредити, і тих, хто тримав у них свої заощадження на депозитах.
Кредитна заборгованість нікуди не подінеться. Однак тепер право вимагати борги з клієнтів отримають колекторські фірми, які перекуплять кредити боржників. Як показує практика, колектори використовують більш жорсткі методи витребування боргу, аніж банки. Отже повертати заборговане усе ж, очевидно, доведеться.
Що ж стосується депозитних вкладів, то у клієнтів взагалі немає підстав для занепокоєння. Адже банки сплачували внески до ФГВФО. Крім того, Фонд має намір виручити гроші за продані активи. Отже усім клієнтам повернуть їхні заощадження. Причому під час дії воєнного стану закон гарантує власникам депозитних вкладів повне повернення їхніх грошей, до то ж іще й з усіма обумовленими відсотками.
Нагадаємо, Нацбанк оголосив обмін грошей, давши змогу українцям позбутися неходових банкнот.