Нацбанк оголосив обмін грошей: українцям дали можливість позбутися неходових банкнот

Автор: Марченко Любов

Українці зможуть позбутися деяких неходових банкнот, які лежать у них вдома. Нацбанк України дозволив обмінювати такі гроші до кінця 2024 року. Обмін грошей стосуватиметься накопичень, які є в українців у російських та білоруських рублях.

Нацбанк оголосив обмін грошей: українцям дали можливість позбутися неходових банкнот - today.ua

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Від початку повномасштабної війни в Україні заборонений обіг валют країн-агресорів – російської та білоруської. Однак Верховна Рада усе ж дала можливість українцям, які мають заощадження в цих валютах, не втратити свої гроші. Громадяни матимуть змогу обміняти ці неходові банкноти на іншу валюту.

Те, що в цьому є потреба, підтверджує наведена статистика. Так, станом на кінець минулого року в юридичних осіб ще налічувалась чимала сума заощаджень у російській валюті, еквівалентна 1,742 млрд гривень. У фізичних осіб було накопичено меншу суму, та все ж і вона становила в еквіваленті 141 млн гривень.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Щодо білоруських рублів, то тут цифри значно скромніші. У юросіб досі зберігається близько 2 млн гривень, а у фізичних осіб – лише 55 гривень. Та в будь-якому випадку краще обміняти ці неходові банкноти на гроші, які ходять в Україні.

Нацбанк оголосив обмін грошей: українцям дали можливість позбутися неходових банкнот

"Національний банк надав тимчасову (до 31 грудня 2024 року) можливість безготівкового продажу (обміну) коштів клієнтів банків у російських/білоруських рублях. Якщо зазначена операція здійснюється відповідно до вимог пункту 18 розділу VII Закону України “Про банки та банківську діяльність", – йдеться у повідомленні НБУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В НБУ називають дві умови для обміну грошей у російській та білоруській валюті:

  1. Банки-нерезиденти, в яких є відкриті рахунки з цими видами іноземної валюти, мають прийняти рішення щодо її обміну. Але такі операції не можуть проводити банки, які є резидентами Білорусі та Росії, а також ті фінансові установи, на котрі накладено санкції.
  2. Клієнт банку має подати заяву, в якій буде зазначено, що він хоче обміняти таку валюту. За кожним із видів валюти можна подати лише одну заяву.

Нагадаємо, українцям, які мають заощадження в доларах, радять не квапитись їх продавати.