В Україні почали масово призначати штрафи власникам приватних будинків

Автор: Марченко Любов

В Україні масово призначають штрафи власникам приватних будинків і дач. Причому, як правило, восени та навесні кількість штрафників зростає.  

В Україні почали масово призначати штрафи власникам приватних будинків - today.ua

У МВС нагадали, за що власники приватних будинків та земельних ділянок можуть поплатитися тисячами гривень зі своєї кишені.

Зараз, після того, як із городів та грядок зібрано врожай, багато громадян починають наводити порядки в себе у дворах та садах. Вони згрібають опале листя та інші рослинні залишки. Однак замість того, щоб відвезти їх на звалище, або відправити вдома у спеціальну компостну яму, багато господарів вважають за краще це спалити. В результаті вони труять сусідів їдким димом, в якому можуть бути дуже небезпечні компоненти.

У МВС нагадують громадянам, що такі дії адміністративно, а в деяких випадках і кримінально, караються. Так, у березні цього року Верховна Рада внесла доповнення до Кримінального кодексу. Зокрема, статтю "Диверсія" доповнили навмисними підпалами, у тому числі підпалами сухої рослинності.

Популярні зараз

Бензин в Україні до новорічних свят подорожчає на 4 грн

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Крім того, від спалювання рослинних решток спалахує суха трава, і вогонь може швидко поширитися на будівлі, що нерідко призводить до знищення житла, а іноді й до загибелі людей. У цьому випадку кримінальне покарання також неминуче. За такий ненавмисний підпал із тяжкими наслідками можна отримати до 5 років позбавлення волі.

В Україні почали масово призначати штрафи власникам приватних будинків

Втім, якщо навіть до таких трагічних наслідків справа не дійде, палій листя та іншого сміття буде притягнутий до адміністративної відповідальності, і буде змушений заплатити чималий штраф.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема, за спалювання листя та інших рослинних залишків передбачено такі штрафи:

  • за спалювання сухої трави та листя - від 3060 до 6120 грн;
  • для посадових осіб за аналогічне діяння – від 15300 до 21420 грн;
  • за спалювання на території природно-заповідного фонду – від 6120 до 12240 грн (для посадових осіб – від 21420 до 30600 грн);
  • за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці – від 90 000 до 150 000 грн.

Нагадаємо, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розповів, які штрафи передбачені з 1 жовтня для ФОПів.

Головне