“Штрафи великі“: Гетманцев повідомив про покарання, які запровадили з 1 жовтня для ФОП

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 жовтня поновили покарання для ФОП, які працюють без касових апаратів. Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив про штрафи для підприємців.

“Штрафи великі“: Гетманцев повідомив про покарання, які запровадили з 1 жовтня для ФОП - today.ua

Депутат ВРУ в ефірі "Українського Радіо" зазначив, що адміністративне покарання для ФОП є значним. Гетманцев звернувся до підприємств торгівлі щодо встановлення касових апаратів:

"З 1 жовтня буде введено великі штрафи за невстановлення цих апаратів".

Член фракції партії "Слуга народу" уточнив, що планові перевірки бізнесу (звичайний контроль за його діяльністю) відновлені в повному обсязі. Вказано, що вони стосуються певних груп платників податків, які торгують підакцизними товарами. Це алкоголь, тютюн, паливо, паливо, електроенергія. Сюди ж належать гральний бізнес, фінансові й банківські установи.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Данило Гетманцев підкреслив, що план податкових перевірок приймуть днями і до завершення 2023 року вдасться "перевірити всі підприємства".

Народний обранець також повідомив, що запровадження електронної акцизної марки заплановано 1 січня 2026 року. Відстрочка пов'язана з великими інвестиціями та складним програмним забезпеченням.

Які штрафи повернулися з 1 жовтня

Штраф накладають на всі транзакції без фіскалізації. Його розмір залежатиме від кількості виявлених порушень і сум у чеках. За перше порушення податкового законодавства передбачено покарання у вигляді 100% суми проданих товарів, наданих послуг або виконаних робіт. Повторне порушення спричиняє збільшення штрафу до 150% від суми чека.

“Штрафи великі“: Гетманцев повідомив про покарання, які запровадили з 1 жовтня для ФОП

Штрафів за роботу без касових апаратів не буде за торгівлю на прифронтових територіях, крім реалізації підакцизних товарів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, використання касових апаратів є обов'язковою умовою для ФОП, які працюють на загальній системі оподаткування, та ФОП II, III і IV груп зі спрощеною системою оподаткування.

Раніше Податкова служба України попередила продавців магазинів до Instagram та Facebook про штрафи до 85 тис. грн.