В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

Автор: Марченко Любов

В Україні стрімко зростають ціни на картоплю. Вартість найпопулярнішого українського овочу вже фактично вдвічі дорожча, ніж була торік у цю пору. Аналітики кажуть, що зростання ціни могло би загальмувати зниження попиту на цей коренеплід, але поки що такої тенденції не зафіксовано. Отже до Нового року ціни на картоплю, ймовірно, ще підростуть.

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу - today.ua

Про це йдеться в інформації аналітиків проекту EastFruit.

Отже, якщо відкинути витрати на логістику, збереження та інші статті видатків, то основна причина зростання цін на картоплю – високий попит. Сезон заготівлі картоплі скінчився добрі півтора місяці тому, а українці досі жваво купують цей овоч.

Ймовірно, не всі подбали про запас на зиму, сподіваючись, що картопля довго залишатиметься дешевою. Власне, аналітики так і прогнозували, що ціни а цей овоч можуть зрушити з місця вже після Нового року. Однак ніхто не сподівався, що вони так жваво почнуть сходження ще наприкінці листопада.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Так, лише за тиждень, що минає, картопля додала в ціні у середньому 20% до вартості попереднього тижня. Причина – підвищений попит як з боку гуртових покупців, так і з боку рітейлерів. Причому і ті, й інші купують картоплю на тривале зберігання, аби згодом продати її ще дорожче.

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

Крім того, у зв'язку з похолоданням та загалом несприятливою погодою на ринку значно поменшало пропозиції від приватних господарств. Їхня продукція донедавна також добряче збивала ціну оптовикам. 

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, розраховувати, що найближчим часом ціни на картоплю впадуть чи бодай застабілізуються, мабуть, не варто. Очевидно вони й надалі зростатимуть. Так, уже зараз ціни на картоплю в середньому удвічі вищі за минулорічні, що були на цю пору. А, зважаючи на те, що зазвичай напередодні Різдва та Нового року попит на картоплю ще більше зростає, то й ціни на неї точно не впадуть, а будуть іще вищими.

Нагадаємо, з початком зими, крім картоплі, також зросли ціни на цибулю та капусту, які цьогоріч восени були в цінових аутсайдерах.