В Україні почали безкоштовно роздавати цибулю

Автор: Леся Ловіцька

В Україні почали безкоштовно роздавати цибулю. Відповідна ініціатива надійшла від місцевих аграріїв. Стало відомо, що призвело до такого рішення.

В Україні почали безкоштовно роздавати цибулю - today.ua

Аналітики EastFruit повідомили, що надлишок цибулі на ринку докотився до України. Найбільшим регіональним торговим майданчиком EF Trade Platform з'являються пропозиції овочів за нульовою ціною.

"Віддам цибулю безкоштовно за умови самовивезення", - інформує підприємець.

Раніше цибулю почали роздавати безкоштовно в Узбекистані та Казахстані, а також згодовували її вівцям та знімали це на відео.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак повідомив, що багатьом власникам цибулі цього сезону було непросто зберегти якість продукції так довго.

Торік оптові ціни на цибулю навесні перевищили долар/кг навесні. Багато фермерів вирішили заробити не лише на вирощуванні, а й на зберіганні овочів. Це спровокувало різке зростання виробництва та високі ціни під час збирання в Україні. Аналогічні тенденції були відзначені в інших країнах: Грузії, Молдові, Таджикистані, Узбекистані, Казахстані та Киргизстані. Ринок виявився перенасиченим.

За словами Ярмака, вирощування цибулі в Україні перемістилося з південного регіону до західного та центрального. Умови для вирощування дуже відрізняються, що викликало проблеми зі зберіганням. У лютому-березні продукція почала активно псуватися. Ціни обвалилися, і зараз вони набагато нижчі за звичайні у зазначену пору року.

В Україні почали безкоштовно роздавати цибулю

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Результатом низьких цін на цибулю в Україні став її значний експорт до країн Євросоюзу, де два роки поспіль були проблеми з урожайністю через літні посухи. Але експорт не допоміг зберегти ціну на цибулю, й зараз можна не побоюватися її подорожчання.

Раніше повідомлялося, що в Україні знизилися ціни на овочі для борщу.