В Україні обвалилися ціни на овочі для борщу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні різко подешевшали овочі для борщу. У 2024 році дефіциту не очікується. У Today.ua проаналізували динаміку цін на картоплю, капусту, моркву та цибулю.

В Україні обвалилися ціни на овочі для борщу  - today.ua

На ринку стрімко збільшується пропозиція овочів, тому до збору нового врожаю вони не дорожчатимуть, а дешевшатимуть. Нині борщовий набір максимально наблизився до собівартості.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. На позитивну тенденцію на ринку вплинула хороша погода – у більшості областей вона тепла і без посухи. Обсяг запасів овочів зменшується, проте ситуація не критична. Також потрібно враховувати обмежену купівельну спроможність громадян.

За словами Висоцького, вартість овочів може зрости на 10-15% з урахуванням споживчої інфляції, але раптового стрибка або зниження ціни на 50-60% цього сезону очікувати не варто.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Дешевшати почали рання капуста, огірки, помідори та кубоподібні перці. Томати стали доступнішими через зростання пропозиції на ринку, а також зниження темпів збуту турецьких овочів.

Скільки коштують овочі у середині квітня

Буряк продається в середньому за 23,88 грн/кг. Білокачанну капусту пропонують за 14,18 грн/кг, а молоду – за 64,63 грн/кг. Картопля коштує в середньому 26,37 грн/кг, а цибуля – 15,39 грн/кг. Кілограм моркви обійдеться приблизно у 14,70 грн/кг.

В Україні обвалилися ціни на овочі для борщу

Що стосується найпопулярнішого овочу у нашій країні, то попит почав помітно падати. Багатьом покупцям не подобається низька якість картоплі. Гуртові ціни на "другий хліб" українців знизилися до 12-17 грн/кг. Це у середньому на 14% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого тижня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі картоплю продають у середньому у 2,7 раза, ніж у квітні 2023 року. Аграрії вважають, що найближчим часом вона може подешевшати ще більше.

Раніше стало відомо про подорожчання великоднього кошика.