В Україні почалась активна мобілізація підприємців: держава пішла ФОПам на поступки

Автор: Марченко Любов

В Україні дедалі частіше стали призивати до ЗСУ ФОПів. Мобілізація підприємців триває одночасно з мобілізацією решти громадян. Проте під  час війни держава пішла на певні поступки мобілізованим ФОП.

В Україні почалась активна мобілізація підприємців: держава пішла ФОПам на поступки - today.ua

Зокрема, мобілізовані підприємці 1 та 2 груп не мусять припиняти реєстрацію своїх підприємств. Та все ж податківці радять їм це зробити, щоби марно їм не нараховували єдиний податок.

Проте, якщо є таке бажання, і є можливість, мобілізовані ФОПи можуть продовжувати підприємницьку діяльність. Причому такий дозвіл стосується, як тих, хто  підписав контракт із ЗСУ, так і тих, хто був мобілізований. Обмеження на заняття підприємництвом під час війни мають лише військові посадовці. А підприємцям ніхто не забороняє поєднувати ратну і мирну працю, якщо є така можливість. Головне, щоб це не заважало виконанню військового обов'язку.    

Таке роз'яснення дали дві юристки - керуюча партнерка адвокатського об‘єднання "Ганна Іщенко та партнери" Ганна Іщенко та арбітражна керуюча АО "Winner Partners" Юлія Шелест.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні почалась активна мобілізація підприємців: держава пішла ФОПам на поступки

Держава пішла назустріч мобілізованим підприємцям, дозволивши їм не лише займатись підприємницькою діяльністю, але й звільнивши їх від податків.

“Мобілізовані ФОП та люди, які займаються незалежною професійною діяльністю, звільнені від оподаткування доходів та єдиного податку, і вони не повинні подавати звітність. Також мобілізовані ФОП звільнені від сплати Єдиного соціального внеску за себе”, – розповіла Юлія Шелест.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, якщо підприємець має найманих працівників, то за них платити всі необхідні податки усе ж доведеться. Отже ФОП може делегувати свої повноваження іншій особі, яка замість нього вестиме бухгалтерію, нараховуватиме заробітки найманим працівникам, а також сплачуватиме за них податки (ПДФО, військовий збір та ЄСВ).

Нагадаємо, перекази на картки ФОП Нацбанк вирішив обмежити. У НБУ роз'яснили, які саме обмеження діятимуть.

Головне