Перекази на карти ФОП вирішили обмежити: роз'яснення від Нацбанку

Автор: Леся Ловіцька

Національний банк України виступив із пропозицією змінити розрахунки з ФОП та переказувати їм кошти без відкриття рахунків. У регуляторі роз'яснили, що планують запровадити, та чому клієнтам не варто побоюватися.

Перекази на карти ФОП вирішили обмежити: роз'яснення від Нацбанку - today.ua

У НБУ вирішили підвищити прозорість платіжних операцій через оновлення процедур переказу без відкриття рахунку у національній валюті. Запропоновано виключити можливість переведення в готівку суб'єктами господарювання розрахунки з фізособами, які проводять переказ коштів без відкриття рахунку.

Нацбанк планує оновити вимогу про передачу та вилучення з обігу підозрілих купюр та монет для дослідження, а також скорочення термінів їх проведення.

Зазначено, що послугу без відкриття рахунку надають платнику для переказу у готівковій або безготівковій формах одержувачу чи постачальнику платіжних послуг, який діє від імені одержувача, протягом якого постачальник не використовує відкритий рахунок одержувача/платника.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Багато українців вирішили, що тепер вони не зможуть заплатити ФОП чи іншим юридичним особам за товари та послуги.

Співробітники Національного банку України повідомили, що це не відповідає дійсності. Вказано, що готівка, перерахована клієнтами на користь ФОП або юридичних осіб обов'язково має бути зарахована постачальниками платіжних послуг за номером IBAN у безготівковій формі на їх рахунки.

Перекази на карти ФОП вирішили обмежити: роз'яснення від Нацбанку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У пояснювальному повідомленні НБУ наголошується, що мета одна - посилити прозорість операцій з переведення коштів в готівку. Таким чином, українці можуть бути спокійними: для них нічого не зміниться. Вони, як і раніше, можуть вибирати для себе зручний вид розрахунку або переказу за товари або послуги юридичних осіб/ФОП - готівкою або за безготівковим розрахунком.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк надав клієнтам 15 хвилин після купівлі доларів – це необхідно для скасування проведеної операції.