В Україні підвищили комуналку: названо найдорожчу послугу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні підвищили комуналку. За рік вартість житлово-комунальних послуг зросла на 12,8%. Стало відомо, що найбільше подорожчала електроенергія – одразу на 69,7%.

В Україні підвищили комуналку: названо найдорожчу послугу - today.ua

З початку повномасштабної війни в Україні заборонили збільшувати тарифи на низку комунальних послуг. Проте мораторій не стосується світла та води. Так, електроенергія з червня минулого року коштує 2,64 грн/кВт-год. Побутові споживачі повинні платити стільки, незалежно від обсягу використаного ресурсу.

Нагадаємо, що раніше ми платили по 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 150 кВт/год на місяць, а після перевищення цього ліміту – 1,68 грн/кВт-год.В Україні підвищили комуналку: названо найдорожчу послугу

У Держстаті повідомили, що за рік подорожчали практично всі послуги ЖКГ, але набагато менше, ніж електроенергія. Прибирання сміття – на 5%, управління багатоквартирними будинками – 4,2%. Ремонт та утримання житла – 3,1%.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Найменше подорожчання торкнулося водопостачання – 0,8% та каналізації – на 0,7%. Вартість опалення, гарячої води та газу залишилася на колишньому рівні.

В Україні підвищили комуналку: названо найдорожчу послугу

Тарифи на комунальні послуги зростуть

У НБУ спрогнозували підвищення тарифів на комунальні послуги. Йдеться, зокрема, про опалення та гарячу воду. У регуляторі повідомили, що це станеться не скоро. Скасування мораторію очікується вже після завершення повномасштабної війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Нацбанку наголосили, що потрібно підвищувати до економічно обґрунтованого рівня. Вони пообіцяли, що зростання тарифів буде поступовим, а не різким – упродовж тривалого часу.

Нагадаємо, що у 2024 році в Україні планують у два етапи підвищити тарифи на воду – з 1 квітня та з 1 липня. Названо нові розцінки на комунальну послугу у низці міст.