Тарифи на воду зростуть у два етапи: скільки коштуватиме кубометр у Києві, Дніпрі, Вінниці та інших містах

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують підвищити тарифи на воду, причому зробити це у два етапи. Названо нову вартість кубометра холодної води у Києві Дніпрі, Вінниці та інших містах.

Тарифи на воду зростуть у два етапи: скільки коштуватиме кубометр у Києві, Дніпрі, Вінниці та інших містах - today.ua

Зростання тарифів на воду планувалося у 2023 році – разом із тарифом на електроенергію. Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у 2024 році вирішила повернутися до обговорення питання щодо подорожчання комунальної послуги.

НКРЕКП планує збільшити тарифи для 14 постачальників у столиці та інших містах. Очікується подорожчання води з 1 квітня та 1 липня.

Так, у Києві запропонували підвищити вартість кубометра до 40,776 грн з 1 квітня та до 46,896 грн з 1 липня – на 34% та 54% відповідно. Нагадаємо, що до тарифу входить постачання, відведення та 20% податку на додану вартість.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

У Дніпрі очікується подорожчання води до 37,61 грн з 1 квітня та до 46,25 грн з 1 липня, на 20% та майже на 50% відповідно.

Максимальний тариф запропоновано у Нікополі – до 49,64 грн та 63,35 грн за кубометр, це на 48% та 88% більше у порівнянні з теперішніми.

Майже вдвічі може подорожчати вода у Вінниці, Броварах та Черкасах.

Тарифи на воду зростуть у два етапи: скільки коштуватиме кубометр у Києві, Дніпрі, Вінниці та інших містах

У водоканалах зазначають, що тарифи на воду для побутових споживачів потрібно підвищити через зниження обсягів реалізації, врахованих у діючих тарифах, збільшення витрат на закупівлю реагентів, зарплати, а також через подорожчання електроенергії (на близько 50%).

НКРЕКП на засіданні 6 лютого вирішила перенести розгляд питання щодо підвищення тарифів через відсутність профільного члена комісії.

Тарифи на воду зростуть у два етапи: скільки коштуватиме кубометр у Києві, Дніпрі, Вінниці та інших містах

Нагадаємо, що минулого року мали намір підвищити тарифи на водопостачання з 1 червня. Цьогоріч розцінки змінилися незначно – до гривні від запланованих значень. Середнє підвищення становило 32%. Розмір платежу мав би зрости приблизно на 62 гривні, а для одержувачів субсидії нічого б не змінилося.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Президент Володимир Зеленський назвав рішення НКРЕКП ганебним і непрофесійним, а також неузгодженим з урядом, після чого заборонив його реалізацію.

Раніше повідомлялося про тариф на електроенергію у лютому. Стало відомо, що він не зросте вдвічі, як прогнозували.