В Україні перевіряють лічильники електроенергії у будинках побутових споживачів. Вони побоюються появи зайвих кіловатів. У ДПЕК "Дніпровські електромережі" назвали принципи роботи контролерів.
Фахівці компанії не завищують показаники приладів під час контрольного зняття показань, тому що вона зацікавлена у коректному нарахуванні обсягів використаної електроенергії. Процедура є корисною і для самих споживачів, тому що постачальник може виявити проблему у нарахуванні.
Вказано, що при фіксації показників контролери:
- вносять інформацію до програми на смартфоні або планшеті у додаток "Мобільний контролер";
- фотографують лічильник і вносить знімок до системи для верифікації показань.
"Міф - контролер завищує/вигадує дані лічильника. Правда - завдання контролера полягає у фіксації фактичних даних, щоб на їх основі можна було провести аналіз", - зазначили в організації.
Вказано, що за наявності сумніву у правильності даних, які фіксує контролер, можна залишити заявку на повторне зняття показань лічильника. І при цьому слідкувати за діями співробітника ДПЕК, а також перевіряти відомості, які він вносить до додатку.
Контрольне зняття показань лічильників проводиться для звірки даних із тими, які передає споживач. Енергетики пояснили, що це дозволяє проаналізувати використання електроенергії та виявити помилки у нарахуванні обсягів, якщо є розбіжності.
Наголошено, що своєчасна передача показань електролічильників дозволяє уникнути появи "зайвого" обсягу використаного ресурсу, а також заборгованості з оплати. Потрібно вносити актуальні дані останні два дні старого місяця і до 3-го числа нового місяця. Якщо показання не були передані, розраховується середньодобове споживання.
Нагадаємо, що у механічному лічильнику електроенергії потрібно переписувати 5 цифр, позначених чорним кольором. Червоні вказувати не слід.
В електронному лічильнику електроенергії аналогічні правила, але потрібно вказувати першу групу цифр до коми.
Повідомляється, що контрольне зняття показань лічильника проводиться у середньому раз на шість місяців. Контролери мають право лише фіксувати показання лічильника. Вони не повинні пропонувати додаткові послуги та отримувати оплату.
Раніше повідомлялося, що за електроенергію можна платити вдвічі менше завдяки використанню економних лічильників. Стало відомо, як правильно передавати їхні показники.