Електроенергія буде вдвічі дешевшою: у YASNO повідомили, як передати показники економних лічильників

Автор: Леся Ловіцька

Електроенергію в Україні можна оплачувати за зниженим у два рази тарифом, якщо встановити двозонні лічильники. У YASNO повідомили, як правильно передавати показники.

Електроенергія буде вдвічі дешевшою: у YASNO повідомили, як передати показники економних лічильників - today.ua

З 1 червня 2023 року електроенергію для побутових споживачів продають по 2,64 грн/кВт-година. Тариф зріс з 1,44 грн/кВт-год. Суми у платіжках українців помітно зросли – на сотні гривень. Комунальники пропонують економити, встановивши спеціальні лічильники, які рахують використані кіловати в залежності від часу доби.

Так, є дво- та тризонні лічильники. Наші співвітчизники найчастіше обирають двозонні, які враховують електрику за принципом день-ніч. Денний тариф з 7.00 до 23.00 становить відомі 2,64 грн/кВт-год. Нічний – з 23.00 до 7.00 вдвічі менший– 1,32 грн/кВт-год.

Як передати показання двозонного лічильника

Популярні зараз

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Щоб правильно зафіксувати та передати показання, потрібно враховувати цифри, які на екрані двозонного лічильника відображаються з інтервалом десять секунд. Це:

  • день (з 7.00 до 23.00);
  • ніч (з 23.00 до 7.00).

При цьому підсумовувати кіловати не потрібно.

У YASNO уточнили, що при фіксації занадто великої кількості кіловат-годин потрібно звернутися до оператора системи розподілу, щоб провести коригування та отримати актуальні рахунки. Вказано, що двозонні лічильники не передають показання автоматично. Винятком є автоматизована система комерційного обліку електроенергії, це можна дізнатися у оператора системи розподілу. Якщо АСКОЕ немає, всі дані потрібно передавати самостійно.

Нагадаємо, що двозонний лічильник можна купити самостійно або в оператора під час замовлення послуги із заміни тарифу. Після цього слід підписати з постачальником електроенергії новий двотарифний договір. Метод працює, якщо всі енергоємні прилади включати після 23.00 – це посудомийки, духовки, пральні машини, мікрохвильові печі, хлібопічки та електрочайники.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Такий лічильник дає змогу заощаджувати на комунальній послузі 50%.

Раніше повідомлялося, що в Україні з лютого почали вимикати електроенергію боржникам.