В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Автор: Корнєєв Ігор

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який регулює працю домашніх працівників. До цього ця діяльність взагалі не вважалася професією.

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон - today.ua

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що за законопроєкт №5695 проголосував 231 його колега. Таким чином Верховна Рада запровадила норми, що регулюють працю найманих працівників у домогосподарствах.

Документ містить вимоги щодо умов наймання таких працівників. Запроваджується обов'язкове укладання трудового договору. Однак це можна не робити, якщо йдеться про дистанційну роботу.

Заборонено наймати громадян до досягнення ними 16-річного віку. Також роботодавець зобов'язаний забезпечити для робітника безпечні умови праці. Якщо робота здійснюється на нерегулярній основі та не перевищує 40 годин на місяць, то вона не вважається домашньою працею.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Крім того, за найманим домашнім працівником закріплюється право відмовитися виконувати важкі роботи або виконувати трудову діяльність у небезпечних чи шкідливих умовах.

Нагадаємо, домашніми працівниками можуть вважатися:

  • няньки;
  • садівники;
  • кухарі;
  • покоївки;
  • шофери;
  • будь-які громадяни, найняті для роботи по дому.

Українські закони й раніше наказували домовласнику реєструватися як роботодавець при найманні домашніх працівників. Він мав відраховувати податок на прибуток та робити пенсійні внески, проте оскільки це робилося із заробітку працівника, найчастіше сторони досягали згоди співпрацювати без укладання будь-яких договорів.

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проконтролювати цю діяльність державі практично неможливо, оскільки вона ведеться на приватній території домогосподарства. Тому його власнику не була гарантована якісна послуга, а найманець не мав змоги поскаржитися на невиконання зобов'язань роботодавцем.

Нагадаємо, Верховна Рада та Мінфін готують підвищення мінімальної зарплати українців.

Головне