Верховна Рада та Мінфін готують підвищення мінімальної зарплати українців

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 квітня збільшили мінімальну заробітну плату до 8000 грн. Верховна Рада і Мінфін розглядають можливість нового підвищення "мінімалки". Названо суму, яку зможуть отримувати громадяни у 2025 році.

Верховна Рада та Мінфін готують підвищення мінімальної зарплати українців - today.ua

У парламенті та Міністерстві фінансів обговорюють збільшення мінімальної зарплати до 9000 грн. Про це заявила член комітету Ради з питань бюджету Леся Забуранна від фракції "Слуга народу".

Зазначено, що в бюджетному комітеті триває спільна робота з Мінфіном. Розглядається критична необхідність перегляду соціальних стандартів. Наразі проводиться дискусія про те, щоб наступного року було чергове підвищення мінімальної зарплати приблизно до 8400 грн і наприкінці року - до 9000 грн.

За словами народної обраниці, наразі "мінімалку" в Україні встановлено на рівні 8000 грн, хоча з урахуванням інфляції вона мала б становити від 8900 грн.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

У Міноборони назвали топ-10 вакансій у ЗСУ: високі зарплати пропонують не лише на фронті

Забуранна уточнила, що, незважаючи на бажання у ВРУ підвищувати соціальні стандарти, потрібно зважати на стан державного бюджету та розуміти, що такі питання слід узгоджувати з міжнародними партнерами. Причина проста - зарплати, пенсії та соціальна допомога виплачуються українцям завдяки їхній фінансовій підтримці. Тому слід зважати на наміри та реальні можливості.

"Якщо ми проаналізуємо логіку підвищення мінімальної заробітної плати, то на початку 2022 року вона становила 6500 грн, але за ці два роки інфляція склала майже 37%, і якщо перерахувати, то мінімальна зарплата має сягати 8900 грн", - поділилася розрахунками Леся Забуранна.

Верховна Рада та Мінфін готують підвищення мінімальної зарплати українців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мінімальна зарплата з 2024 року становила 7100 грн, а в поточному місяці вона зросла ще на 900 грн. Наразі українці отримують мінімум 48 грн на годину. Середня заробітна плата досягла 19,5 тис. грн.

Нагадаємо, що в Україні з'явилися вакансії для претендентів без досвіду роботи та з заробітною платою до 40 тисяч гривень.