В Україні можуть злетіти ціни на сіль: у Закарпатті припинили її видобуток

Автор: Марченко Любов

В Україні знову можуть зрости ціни на сіль. Це пов'язано з зупинкою великого підприємства, що займалось її видобутком. В Закарпатській області зупинили видобуток кам'яної солі на Тереблянському родовищі.

В Україні можуть злетіти ціни на сіль: у Закарпатті припинили її видобуток - today.ua

Про це повідомляє директор компанії “Катіон Інвест”, що займається видобутком солі, Сергій Кондратьєв.

"Станом на сьогодні підприємство стикнулось як із зовнішніми перешкодами (блокування діяльності компанії з боку ГУ ДПС у Закарпатській області, шляхом віднесення підприємства в статус ризикових), так і внутрішніми: через корпоративний конфлікт між учасниками заблоковане фінансування проєкту”, – розповів Кондратьєв.

Тобто, за словами топ-менеджера, палиці в колеса підприємству ставлять податківці. Мовляв, вони з 13 березня вже чотири рази вносили "Катіон Інвест" до переліку ризикових компаній. Причому щоразу податкова знаходить нові підставі для цього.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Через це підприємство було змушене з березня припинити свою роботу, хоча до цього працювало ритмічно. Так, із початку 2024 року до припинення роботи воно видобула 6100 тонн технічної кам'яної солі. Компанія також планувала у найближчій перспективі розпочати виробництво харчової солі. Однак усі ці плани довелося поставити на паузу, яка триває вже майже три місяці.

В Україні можуть злетіти ціни на сіль: у Закарпатті припинили її видобуток

“До початку березня ми системно працювали, відвантажували продукцію, готувалися, щоб восени не мати проблем з технічною сіллю. У нас були тверді домовленості, що компанії будуть систематично, по 2000-3000 т вибирати щомісяця. А зараз все зупинилося. Ми не можемо працювати”, – каже керівник. 

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, якщо підприємство не відновить своєї роботи, то не виключено, що в Україні вже цього літа знову виникне дефіцит солі. Відтак ціни на сіль рвонуть угору, як це було вже два роки тому – у травні 2022. Тоді з прилавків магазинів раптово зникла сіль. А коли з'явилась, то ціни на неї вже були захмарними.

Нагадаємо, в Україні почався масовий продаж черешні. Відповідно, ціни на черешню за тиждень упали майже вдвічі.