В Україні знову можуть зрости ціни на сіль. Це пов'язано з зупинкою великого підприємства, що займалось її видобутком. В Закарпатській області зупинили видобуток кам'яної солі на Тереблянському родовищі.
Про це повідомляє директор компанії “Катіон Інвест”, що займається видобутком солі, Сергій Кондратьєв.
"Станом на сьогодні підприємство стикнулось як із зовнішніми перешкодами (блокування діяльності компанії з боку ГУ ДПС у Закарпатській області, шляхом віднесення підприємства в статус ризикових), так і внутрішніми: через корпоративний конфлікт між учасниками заблоковане фінансування проєкту”, – розповів Кондратьєв.
Тобто, за словами топ-менеджера, палиці в колеса підприємству ставлять податківці. Мовляв, вони з 13 березня вже чотири рази вносили "Катіон Інвест" до переліку ризикових компаній. Причому щоразу податкова знаходить нові підставі для цього.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Через це підприємство було змушене з березня припинити свою роботу, хоча до цього працювало ритмічно. Так, із початку 2024 року до припинення роботи воно видобула 6100 тонн технічної кам'яної солі. Компанія також планувала у найближчій перспективі розпочати виробництво харчової солі. Однак усі ці плани довелося поставити на паузу, яка триває вже майже три місяці.
“До початку березня ми системно працювали, відвантажували продукцію, готувалися, щоб восени не мати проблем з технічною сіллю. У нас були тверді домовленості, що компанії будуть систематично, по 2000-3000 т вибирати щомісяця. А зараз все зупинилося. Ми не можемо працювати”, – каже керівник.
Отже, якщо підприємство не відновить своєї роботи, то не виключено, що в Україні вже цього літа знову виникне дефіцит солі. Відтак ціни на сіль рвонуть угору, як це було вже два роки тому – у травні 2022. Тоді з прилавків магазинів раптово зникла сіль. А коли з'явилась, то ціни на неї вже були захмарними.
Нагадаємо, в Україні почався масовий продаж черешні. Відповідно, ціни на черешню за тиждень упали майже вдвічі.