Кабмін планує забронювати від мобілізації 100% енергетиків та працівників ВПК

Автор: Корнєєв Ігор

Кабінет Міністрів України має намір надати відстрочку від армії всім українським енергетикам та працівникам військово-промислового комплексу. Про це стало відомо у ході часу запитань до уряду, який було проведено у Верховній Раді.

Кабмін планує забронювати від мобілізації 100% енергетиків та працівників ВПК - today.ua

Які зміни готує Кабмін

На запитання депутатів цього разу відповідала перша віцепрем'єр-міністр та міністр економіки Юлія Свириденко. Вона повідомила, що Кабмін внесе зміни до своєї постанови щодо надання бронювання.

За словами Свириденко, відстрочку від служби в армії в Україні може бути надано абсолютно всім співробітникам військово-промислового комплексу, а також 100% енергетиків.

Зазначимо, що в умовах постійних обстрілів енергетичних об'єктів з боку російських окупантів та необхідності відновлювати пошкоджені мережі, розподіляючі підстанції та зруйновані ТЕЦ, кожен український енергетик сьогодні на вагу золота.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Те саме стосується працівників ВПК, оскільки важливість виробництва зброї у країні, що воює, складно переоцінити.

Кого наразі бронюють

Минулого тижня Кабінет Міністрів вніс зміни до правил бронювання від мобілізації. Відстрочку від служби в армії отримають усі чиновники категорії "А" або категорії "Б", якщо вони заміщають вакантну посаду державного службовця вищого класу.

Бронь отримають 100% керівників обласних, районних та міських державних (військових) адміністрацій та штатних працівників патронатних служб державних органів. Усі військовозобов'язані громадяни на посадах категорії "А" в українських судах також бронюються від мобілізації.

Також це поширюється на всіх голів обласних, районних, районних міських рад, сільських, селищних та міських голів. Народні депутати можуть бронювати своїх помічників, але не більше ніж дві особи.

Кабмін планує надати відстрочку від мобілізації всім власникам та членам наглядових рад стратегічно важливих для економіки України компаній, якщо їх активи чи розмір доходів перевищують 200 млн гривень.

У компаніях, які визнані "особливо важливими для економіки", ті ж особи бронюються за вартості активів понад 2 млрд гривень або річному доході в 1,5 млрд грн.

Від армії бронюється 100% військовозобов'язаних підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядників, а також підприємств, які займаються ремонтом та встановленням великих генераторів електрики та мінікотелень.

Це стосується і фахівців, які займаються ремонтом енергетичних мереж у прифронтових регіонах.

Кабмін забронював 100% протезистів-ортозистів, техніків-протезистів, інженерів та механіків протезно-ортопедичних виробів.

Не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобов'язаних бронь для:

  • державних органів;
  • прокуратури;
  • Бюро економічної безпеки;
  • установ юстиції;
  • органів досудового розслідування;
  • виконавчої служби;
  • Національного антикорупційного бюро;
  • Державного бюро розслідувань;
  • поліції;
  • ДСНС та інших.

Кабмін планує забронювати від мобілізації 100% енергетиків та працівників ВПК

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Рішення про бронювання приймає Міністерство економіки на підставі узгоджених із Міністерством оборони списків. У деяких випадках погодження списку потрібно отримати в СБУ чи розвідці.

При цьому у Мінцифрі напередодні повідомили, як працюватиме е-бронювання у програмі "Дія".