В Україні мають намір заборонити вечірню та заочну форми навчання

Автор: Марченко Любов

У наступному році в Україні можуть відбутися суттєві зміни, які стосуватимуться абітурієнтів. Народні депутати мають намір заборонити вечірню та заочну форми навчання.

В Україні мають намір заборонити вечірню та заочну форми навчання - today.ua

На сайті Верховної Ради з'явилась відповідний законопроект №10092 “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року”.

У тексті законопроекту народні обранці пропонують в 2024 році скасувати набір майбутніх бакалаврів та магістрів на заочну та вечірню форми навчання. Альтернативою має стати дистанційне та дуальне навчання. Слід зазначити, що нововведення торкнуться лише тих, хто тільки розпочинає свій шлях до отримання ступеня бакалавра та магістра. Ті ж, хто вже наразі здобуває вищу освіту на заочній або вечірній формах навчання, продовжать опановувати майбутній фах без змін.

Та це далеко не всі оновлення, що пропонує законопроект. Якщо Верховна Рада схвалить цю законодавчу ініціативу, то у 2024 році будуть скасовані усі державні підсумкові атестації. Виключенням стануть лише 4-класники, які є учасниками пілотної ДПА, що впроваджується Українським центром оцінювання якості освіти.

Популярні зараз

ПФУ припустився помилки в індексації пенсій та почав повертати гроші українцям

В Україні закінчується епоха низьких цін на бензин та дизель

Українцям виплатять нову грошову допомогу 10 800 грн: у Мінреінтеграції назвали умови

В Україні з'явиться новий Volkswagen Golf із дизельним двигуном

В Україні мають намір заборонити вечірню та заочну форми навчання

Водночас, абітурієнтів до вишів відбиратимуть з урахуванням результатів ЗНО 2021 року або національного мультимедійного тестування (НМТ) проведеного у 2022-2024 роках. Враховуватимуться також і результати творчого конкурсу. Звісно, якщо його проведення потребує обрана спеціальність.

Наступного року до НМТ увійдуть такі обов'язкові предмети як  українська мова, математика, історія України. На вибір можна буде складати іспити з фізики, хімії, біології, географії, іноземної мови, української літератури.

Абітурієнтам варто врахувати, що деякі спеціальності додатково  можуть потребувати проходження єдиного фахового вступного випробування з економіки та управління або аграрних наук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі законопроект проходить оцінку освітнього Комітету Верховної Ради.

Нагадаємо, в Україні почнуть масово відраховувати студентів вишів, які не ходять на заняття.