У МОЗ хочуть внести зміни до процедури призначення інвалідності по тій чи іншій групі (І-IV). Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу у Житомирі.
Представник МОЗ зазначив, що з 2025 року планується взагалі відмовитися від практики надання груп інвалідності в рамках реформування медико-соціальної сфери, зокрема медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
За словами міністра, в основі нової реформи – відмова від пострадянської моделі визначення інвалідності.
"Ми відмовляємося від інвалідності як такої, а говоримо про оцінку втрати функціональності", - сказав Ляшко.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Відповідний законопроект ще на стадії розробки. У ньому буде представлено оновлену методологію встановлення інвалідності.
"У нас зараз проблема в тому, що ми женемося за інвалідністю, тому що вона дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічний стан. Це пострадянська модель, від якої ми маємо відмовитися", - зазначив міністр.
За словами Ляшка, міжнародний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я почне працювати і в Україні.
Також передбачено, що з 2025 року в Україні з'являться нові підходи до експертизи та встановлення інвалідності. Буде впроваджено електронну МСЕК та створено мультидисциплінарні команди, які допомагатимуть людям з травмами проходити реабілітацію та повертатися до повноцінного способу життя.
Раніше в МОЗ повідомляли, що переглянуть перелік придатних до військової служби громадян.