У МОЗ переглянуть перелік придатних до військової служби громадян

Автор: Лобанова Єлизавета

На фоні масових перевірок рішень ВЛК щодо придатності чи непридатності тих чи інших громадян до військової служби у МОЗ вирішили переглянути перелік придатних до військової служби осіб. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У МОЗ переглянуть перелік придатних до військової служби громадян - today.ua

За його словами, це вимушений захід для того, щоб з'ясувати певні передумови, коли приймається рішення щодо людини, яка має серйозні медичні діагнози, наприклад, клінічно вилікуваний туберкульоз та залишкові зміни після вилікованого туберкульозу різних локалізацій, або ВІЛ-інфекцію.

Головний санітарний лікар зазначив, що, наприклад, ВІЛ-інфекція є абсолютно контрольованим інфекційним захворюванням. Це означає, що людина, яка має доступ до антиретровірусної терапії і може в тилу забезпечувати функцію захисту, може призиватися у ЗСУ та виконувати обов'язок перед Вітчизною.

У МОЗ переглянуть перелік придатних до військової служби громадян

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Кузін зазначив, що те саме стосується клінічно вилікуваного туберкульозу, коли пацієнт після перенесеної хвороби повертається до свого нормального життя.

"Тому такі випадки недавнім наказом було віднесено до такої категорії, коли придатність визначається індивідуально", - сказав Кузін.

За словами чиновника МОЗ, такі люди можуть бути в тилу, але не на передовій, оскільки їм у будь-якому випадку потрібен безперебійний доступ до ліків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні набули чинності зміни до переліку хвороб, які дають право на відстрочку від мобілізації. Особи, які до недавніх часів вважалися обмежено придатними, тепер будуть призвані на службу. У ЗСУ є різні види військ, сил, військово-облікові спеціальності, з різними завданнями та рівнем навантаження. Кожного призовника розглядатимуть індивідуально та знаходитимуть йому застосування навіть у тилу.

Раніше адвокат Андрій Карпенко розповів, чи можуть виключених із військового обліку громадян відправити на повторну медкомісію.