Доходи українців під час війни різко скоротилися. Більшість громадян (близько 67%) опинилася за межею бідності. Стало відомо, що владі доведеться підвищити тарифи на комунальні послуги та податки.
Вітчизняна економіка сильно постраждала внаслідок повномасштабної війни з Росією. За даними Інституту демографії та соцдосліджень, близько 20 мільйонів громадян відчувають нестачу коштів.
У Нацбанку спрогнозували збільшення прибутків українців за підсумками року. Вказано, що рівень безробіття зменшується, а заробітні лати – зростають. Інфляційний прогноз встановлено на рівні 6%, тоді як минулого року він становив 27%.
Економіст Василь Фурман зазначив, що населення та бізнес адаптувалися до умов. Наразі війна фінансується, зокрема, за рахунок юридичних та фізичних осіб, які працюють в Україні. Кількість підприємців у період повномасштабної війни зросла майже на 40 тисяч.
Велику роль у відновленні української економіки відіграє західна фінансова допомога. Якщо її не буде, владі буде складно надавати соціальні виплати і доведеться працювати лише на оборону.
Стало відомо, що у 2023 році понад 26% українців доводиться заощаджувати на харчуванні. Минулого року їх було 20%. А у 2021-му – всього 12%.
До бідних громадян належать насамперед пенсіонери – їхні виплати збільшуються не так швидко, як інфляція. Обмежені у коштах й безробітні.
Економіст Олександр Паращий вважає, що українці збідніли на 9% порівняно з довоєнним 2021 роком. Він назвав цей показник невеликим. Проте є небезпека того, що ситуація в країні ще більше погіршиться.
"За відсутності підтримки ззовні простого громадянина чекають складніші економічні обставини. Уряду доведеться піти на дуже непопулярні кроки - збільшити податки та комунальні тарифи", - цитує аналітика ТСН.
Раніше повідомлялося, яким буде тариф на газ у грудні.