Українцям повідомили, якими будуть тарифи на газ у грудні

Автор: Леся Ловіцька

Українцям повідомили, якими будуть тарифи на газ у грудні. Стало відомо, що зміни у вартості блакитного палива можливі тільки для організацій, але не для побутових споживачів.

Українцям повідомили, якими будуть тарифи на газ у грудні - today.ua

Більшість наших співвітчизників обслуговує Нафтогаз – 98% від загальної кількості. Постачальник надає газ за тарифом, зафіксованим на весь опалювальний період – 7,96 гривні за кубометр. Саме за такою ціною пальне купують 12,4 мільйона українських сімей.

Проте українці можуть обрати й іншого постачальника газу. Компанії продають його за тарифом до 9,99 гривні за кубометр.

У серпні Кабмін продовжив дії спеціальних зобов'язань, тому організації, які гріють воду та надають опалення громадянам, можуть купувати блакитне паливо за зниженою вартістю.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Багато українців скаржаться, що показники у їх платіжках не відповідають реальному споживанню. Як правило, це пов'язано із неправильною передачею показників лічильників. Їх потрібно надавати щоразу наприкінці місяця – у період з 28-го до 5-го числа.

При цьому є українці, які тимчасово або постійно не використовують газ, але не хочуть відмовлятися про послуги. Вони також повинні передавати показники лічильників, які не змінюватимуться з місяця на місяць.

Українцям повідомили, якими будуть тарифи на газ у грудні

Українці отримуватимуть третю платіжку за газ

Деякі облгази вимагають, щоб мешканці багатоквартирних будинків підписували договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкової газової системи. Таким чином вони отримуватимуть третій платіж за блакитне паливо.

Таке обслуговування українці справді оплачується додатково. Однак в Україні поки що не визначено типового договору та граничних розмірів плати, тому питання залишається відкритим й вимоги компаній – незаконні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Законодавство надало власнику право самостійно обирати організацію, яка на договірних умовах та за окрему плату проводитиме роботи з техогляду внутрішньобудинкової системи.

Раніше у Нафтогазі зробили заяву про повернення переплати за газ.