В Україні будуть добувати більше газу: з'явились три додаткові свердловини

Автор: Лобанова Єлизавета

Україна цієї зими забезпечить себе газом самостійно із внутрішніх запасів. Основний видобуток блакитного палива у 2023 році був зосереджений у Полтавській та Харківській областях. У листопаді "Укргазвидобування" запустила в роботу ще три додаткові високодебітні свердловини.

В Україні будуть добувати більше газу: з'явились три додаткові свердловини - today.ua

Дві свердловини цілком нові, тоді як третю відновлено з ліквідаційного фонду. Наприклад, одна з нових свердловин є розвідувальною та пробурена на нещодавно відкритому родовищі.

Друга нова свердловина пробурена у родовищі, яке працює вже 50 років і є оцінно-експлуатаційним. Місце для буріння було обрано виходячи з аналізу залишкового потенціалу газоконденсатних покладів.

Третя свердловина була у ліквідаційному фонді 35 років. Для відновлення її роботи було проведено капітальний ремонт, реліквідацію та підготовку до ГРП. Сумарно ці три свердловини постачають 400 тисяч кубометрів газу на добу.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

В Україні будуть добувати більше газу: з'явились три додаткові свердловини

У перший рік повномасштабної війни видобуток газу в Україні знизився до 18,5 млрд кубометрів на рік. До війни річне споживання було на рівні 30 млрд кубів. Мільйони українці стали біженцями, а багато об'єктів промисловості було втрачено або залишено на окупованих територіях. Все це, безумовно, позначилося на обсягах споживання.

За минулий опалювальний сезон Україна спожила приблизно 13–14 млрд кубів газу. Цієї зими в запасі є як мінімум 14 млрд кубів. При ощадливому споживанні цього має вистачити.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Власних запасів газу в України поки що менше, ніж хотілося б, але для власних потреб цього достатньо, зазначають експерти.

Раніше повідомлялося, скільки українці платитимуть за газ у грудні 2023 року.