Україна вперше в історії відмовилася від імпорту газу і збільшила власне видобування

Автор: Лобанова Єлизавета

Україна цієї зими забезпечуватиме громадян газом виключно із власних запасів. Імпорт блакитного палива було припинено.

Україна вперше в історії відмовилася від імпорту газу і збільшила власне видобування - today.ua

Збільшення видобутку власного газу дозволило Україні принаймні на якийсь час відмовитися від імпорту.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов зазначив, що протягом останнього року власний видобуток газу зріс на 7%, що є суттєво. Основний видобуток зараз зосереджений у Полтавській та Харківській областях.

"Ми його не тільки зберегли, а збільшили. Це дозволило нам фактично входити цієї зими без імпорту природного газу з інших країн. Вперше в історії України така подія сталася, цю зиму ми пройдемо за рахунок власного газу", - повідомив Чернишов.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Україна вперше в історії відмовилася від імпорту газу і збільшила власне видобування

Власного газу українцям на зиму має вистачити, оскільки споживання на фоні війни знизилося, і поменшало як побутових, так і промислових абонентів. Проте на сьогоднішній день обсяги споживання газу поступово зростають.

Видобуток газу – одна з пріоритетних галузей української економіки. Багато років країна імпортувала газ за космічними цінами замість того, щоб інвестувати у власний видобуток. Найбільші запаси блакитного палива в Україні зосереджені у районі Дніпровсько-Донецької западини на території Харківської та Полтавської областей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проблема в тому, що значні запаси газу в українських надрах слід детально дослідити, підтверджувати сейсмічною розвідкою та пошуковим бурінням. Це потребує мільярдів доларів капіталовкладень. На сьогоднішній день видобувається газ, який лежить найближче до поверхні землі. "Укргазвидобування" збирається і далі займатися геологорозвідкою газових покладів і вирувати свердловини. У квітні 2023 року "Нафтогаз" запустив одразу дві свердловини сукупно додавши понад 300 тис. куб. м газу до добового видобутку компанії. Саме цей газ вже і буде використовуватися цієї зими.

Раніше повідомляли, що в Україні з'явиться третій комунальний платіж за газ.