В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Автор: Марченко Любов

В Україні вже за кілька місяців може розпочатись масова міграція населення. Люди будуть переїжджати з одних регіонів до інших. Крім того, багато городян, які не зайняті роботою у містах, перебиратимуться до сіл.

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями - today.ua

Такий прогноз дає представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

В ООН вважають, що масова міграція населення може початися ближче до зими, ймовірно із другої половини осені, коли надворі почнеться стійке похолодання. Адже через значне скорочення об'єктів електро- і теплогенерації багато міст можуть залишитися не тільки без світла, але й без тепла. А взимку без тепла – ніяк. Через це люди почнуть перебиратись ближче до місць, де є тепло, і де залишатимуться хоч якісь осередки цивілізації.

Адже, якщо навіть енергосистема більше не зазнає ушкоджень, а залишиться у теперішньому стані, то взимку дефіцит електроенергії становитиме близько 35%. Однак це не означає, що українці залишатимуться без світла лише третину доби, а дві третини матимуть енергоживлення. На жаль, це не так. Адже є ще критична енергоструктура, яку забезпечуватимуть світлом цілодобово. Отже населенню даватимуть світло за залишковим принципом - менше, ніж на третину доби.  

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Якщо генерація плюс можливості по імпорту залишаться на тому рівні, як є, то дефіцит буде сягати під 35%. Якщо потім відняти критичну інфраструктуру, якщо потім все зробити, то ми можемо дійсно сидіти 6—7 годин зі світлом", - нещодавно попередив гендиректор Yasno Сергій Коваленко.

Отже зараз, коли ще є кілька місяців до настання холодів, треба зробити ретельну "ревізію" енергетичного сектору і прикинути, що можна відремонтувати і відновити ще до зими. У цій ситуації українцям дуже буде потрібна допомога міжнародних партнерів, каже Кароліна Ліндхольм Біллінг.

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Якщо Україні зараз не допомогти, то люди масово покидатимуть міста

"Якщо ми зараз не підготуємося до зими, люди можуть бути не готові лишатися у своїх домівках цієї зими й будуть змушені знову переміщатися", — пояснила представниця УВКБ ООН.

Допомога може бути різною, наголосила чиновниця ООН: як допомога українській державі у відбудові енергосистеми, так і індивідуальні види допомоги сім'ям та окремим громадянам. Можливо навіть комусь треба буде допомогти грошима на оплату комуналки. Адже ці гроші також поповнять суму надходжень, які отримують комунальники, і допоможуть їм вистояти взимку. А отже, допоможуть вистояти і нам усім.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В ООН також наголосили не лише на відновленні об'єктів енергосистеми, але й на її децентралізації. Що менше буде в Україні великих об'єктів генерації, і що більше буде малих, то стійкішою буде енергосистема. Знищити її буде практично неможливо.

Нагадаємо, в Укренерго повідомили про пом'якшення графіків обмеження електроенергії. Відключення почнуться лише з 16-ї години.