Украинцы могут докупить стаж за 21 000 грн в год, - Кабмин

Автор: Леся Ловіцька

Українці, яким не вистачає страхового стажу, а також ті, хто офіційно не працевлаштований, можуть докупити страховий стаж. У Кабміні повідомили умови такої угоди. Стало відомо, що один рік коштуватиме громадянину щонайменше 21 000 грн.

Украинцы могут докупить стаж за 21 000 грн в год, - Кабмин - today.ua

У пресслужбі уряду зазначили, що громадянам, які хочу самостійно накопичувати страховий стаж, потрібно укласти договір із Пенсійним фондом. Це можна зробити, навіть не відвідуючи відділення ПФУ. Добровільна участь у системі обов'язкового пенсійного страхування доступна в онлайн-режимі.

Послуга доступна наступним категоріям осіб:

  • громадяни з низьким рівнем доходу, які планують збільшити суму майбутніх пенсійних виплат;
  • громадяни передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
  • громадяни, які працюють за кордоном, але хочуть отримувати пенсію в Україні.

Учасники програми мають змогу самостійно визначати розмір внесків. Щоб ПФУ зарахував повний місяць страхового стажу, українець має внести суму, яка становить не менше 22% від розміру мінімальної заробітної плати.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Як відомо, з 1 квітня "мінімалка" в Україн становить 8000 грн. Таким чином, єдиний соціальний внесок складає 22% від цієї суми – 1760 грн. Тому за рік нарахування страхового стажу доведеться заплатити 21 120 грн.

Украинцы могут докупить стаж за 21 000 грн в год, - Кабмин

Платіж не слід здійснювати одночасно, оскільки розмір кількох внесків рахуватиметься за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду. Перевірити інформацію про нарахування стажу можна в особистому кабінеті на сайті електронних послуг ПФУ.

Украинцы могут докупить стаж за 21 000 грн в год, - Кабмин

Як купити страховий стаж

Щоб оформити договір обов'язкового соціального страхування, потрібно зайти в особистий кабінет ПФУ, використавши систему GOV.ID або кваліфікований електронний підпис – "Дія.Підпис". Потім треб обрати розділ "Комунікація з ПФУ" і категорію "Договір на добровільну участь".

Украинцы могут докупить стаж за 21 000 грн в год, - Кабмин

Треба вказати персональні дані – свої або особи, на користь якої буде здійснюватися оплата внесків: ПІБ, податковий номер, дата народження, серія та номер паспорта. Дайте згоду на обробку персональних даних, після чого треба підтвердити інформацію.

Украинцы могут докупить стаж за 21 000 грн в год, - Кабмин

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід підписати договір кваліфікованим електронним підписом КЕП, натиснувши кнопку "Підписати та оплатити". Залишається сплатити кошти зручним способом – через платіжне доручення або Portmone.

Раніше стало відомо, що пенсію в Україні замінить базова допомога: Кабмін готується запровадити зміни.