В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готуються масштабні зміни у пенсійному забезпеченні. Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак заявила, що громадянам слід працювати до 65 років, а також не надіятися на високі виплати від держави. В уряді працюють над запровадженням базової соціальної допомоги.

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни   - today.ua

За словами Марчак, громадянам слід самостійно подбати про себе і відкладати гроші на старість. Влада надалі буде забезпечувати виплати у рамках солідарної пенсійної системи. Проте вони будуть низькими й для більшості залишаться на тому ж мінімальному рівні, що й зараз.

В уряді планують запровадити базову соцдопомогу, яка насамперед торкнеться малозабезпечених сімей, а також українців, які мають недостатній стаж, тобто не отримають пенсію навіть у 65-річному віці.

Пенсійний аналітик Сергій Коробкін проаналізував нову законодавчу ініціативу та повідомив, що зміни мають торкнутися не лише малозабезпечених осіб та громадян з недостатнім стажем, а й одиноких матерів, переселенців, соціальним стипендіатам, а також дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

У Кабінеті Міністрів пояснили, що мета – об'єднати кілька соціальних виплат в одну універсальну грошову допомогу. Якщо різниця між усіма виплатами буде меншою за її розмір, українцю доплачуватимуть різницю. Враховується дохід родини, який порівнюється з розміром базового доходу на сім’ю. 

Розмір базової величини визначається на рівні 100% для першого члена сім’ї та 70% – для кожного наступного члена. Передбачається, що повний розмір встановлять для:

  • дітей з інвалідністю;
  • дітей віком до 6 років;
  • дорослих людей з інвалідністю I чи II групи.

Законодавці планують відв’язати базовий рівень від прожиткового мінімуму. У Мінсоцполітики запропонували встановити на 2025 рік базову величину у 4000 грн.

А соціальну допомогу для українців, які не заробили пенсію, запропоновано кардинально змінити, залежно від стажу:

  • менш як 10 років – 60%;
  • 10-20 років – 70%;
  • 20-30 років – 80%;
  • понад 30 – 100%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами Сергія Коробкіна, на перший погляд реформа виглядає досить привабливо. Проте є багато "підводних каменів". Тому  на практиці може виявитися так, що частина українців не збагатіє, а навпаки - втратить право на виплати.

Нагадаємо, що у червні українці отримають надбавки до пенсії: стало відомо, кому нарахують понад 500 грн.