Українці, яким не вистачає страхового стажу, а також ті, хто офіційно не працевлаштований, можуть докупити страховий стаж. У Кабміні повідомили умови такої угоди. Стало відомо, що один рік коштуватиме громадянину щонайменше 21 000 грн.
У пресслужбі уряду зазначили, що громадянам, які хочу самостійно накопичувати страховий стаж, потрібно укласти договір із Пенсійним фондом. Це можна зробити, навіть не відвідуючи відділення ПФУ. Добровільна участь у системі обов'язкового пенсійного страхування доступна в онлайн-режимі.
Послуга доступна наступним категоріям осіб:
- громадяни з низьким рівнем доходу, які планують збільшити суму майбутніх пенсійних виплат;
- громадяни передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
- громадяни, які працюють за кордоном, але хочуть отримувати пенсію в Україні.
Учасники програми мають змогу самостійно визначати розмір внесків. Щоб ПФУ зарахував повний місяць страхового стажу, українець має внести суму, яка становить не менше 22% від розміру мінімальної заробітної плати.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Як відомо, з 1 квітня "мінімалка" в Україн становить 8000 грн. Таким чином, єдиний соціальний внесок складає 22% від цієї суми – 1760 грн. Тому за рік нарахування страхового стажу доведеться заплатити 21 120 грн.
Платіж не слід здійснювати одночасно, оскільки розмір кількох внесків рахуватиметься за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду. Перевірити інформацію про нарахування стажу можна в особистому кабінеті на сайті електронних послуг ПФУ.
Як купити страховий стаж
Щоб оформити договір обов'язкового соціального страхування, потрібно зайти в особистий кабінет ПФУ, використавши систему GOV.ID або кваліфікований електронний підпис – "Дія.Підпис". Потім треб обрати розділ "Комунікація з ПФУ" і категорію "Договір на добровільну участь".
Треба вказати персональні дані – свої або особи, на користь якої буде здійснюватися оплата внесків: ПІБ, податковий номер, дата народження, серія та номер паспорта. Дайте згоду на обробку персональних даних, після чого треба підтвердити інформацію.
Слід підписати договір кваліфікованим електронним підписом КЕП, натиснувши кнопку "Підписати та оплатити". Залишається сплатити кошти зручним способом – через платіжне доручення або Portmone.
Раніше стало відомо, що пенсію в Україні замінить базова допомога: Кабмін готується запровадити зміни.