Українцям в Польщі хочуть скасувати виплати: скільки поляків підтримують це рішення

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці у Польщі можуть втратити свої виплати вже з 2024 року. Таке рішення польського уряду підтримало майже половина поляків (42%). При цьому ще 49% людей виступили за продовження надання допомоги українцям. Влада країни остаточного рішення поки що не ухвалила.

Українцям в Польщі хочуть скасувати виплати: скільки поляків підтримують це рішення - today.ua

Опитування, проведене міжнародною дослідною компанією Ipsos на замовлення TOK.FM та OKO.press, дало такі результати:

  • безумовно, потрібно продовжувати надавати підтримку українським біженцям – 23%;
  • швидше продовжувати, ніж ні – 26%;
  • швидше припинити виплати, ніж залишити – 20%;
  • точно припинити виплати – 22%;
  • не визначились чи відмовилися відповісти – 9%.

Ті, хто виступають проти надання допомоги українським переселенцям, вважають, що біженці вже адаптувалися і більше не є економічно незахищеною категорією. Це означає, що вони можуть знайти собі роботу і не претендувати на державну допомогу.

Наприклад, заступник голови "Gazety Wyborczej" Роман Імельський зазначив, що українці почали масово переїжджати з Польщі до Німеччини у пошуках кращих умов. А це вже б'є по польському ринку праці, який і так страждає від нестачі працівників.

Популярні зараз

Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки

Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха

У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит

Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ

Українцям в Польщі хочуть скасувати виплати: скільки поляків підтримують це рішення

Про те, що підтримку українцям у Польщі можуть не продовжити з наступного року, раніше заявляв і речник польського уряду Петро Мюллер. Його заява прозвучала на фоні торгового конфлікту між українською та польською владою. Польща запровадила заборону продажу українського зерна на своїй території. Єврокомісія вирішила дозволити продаж зерна на всій території Європейського Союзу, але Польща в односторонньому порядку продовжила заборону. Україна у відповідь заявила про заборону ввезення на свою територію польських товарів – яблук, капусти, помідорів, цибулі та іншої продукції. Компромісу щодо цього рішення сторони так і не досягли.

Нагадаємо, що Польща після 24 лютого 2022 року запустила широку програму підтримки українців. Біженці отримували одноразові виплати у розмірі 300 злотих (2550 грн), безкоштовне житло та харчування протягом 120 днів, доступ до ринку праці, безкоштовної освіти та медицини для дітей. Також було передбачено щомісячні виплати для дітей у розмірі 500 злотих (4250 грн) та інші види допомоги для неповнолітніх. На додаток до цього багато міжнародних організацій також допомагають українцям у Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо польський уряд не продовжить дію спеціальних умов для українців, як заявляє, вони втратить право на фінансову допомогу, спрощене працевлаштування та безкоштовні послуги. Остаточне рішення буде ухвалено до нового року.

Раніше повідомлялося, що у Польщі зростуть мінімальні зарплати з 1 січня 2024 року.