Українцям розповіли, як можна легально заощадити на платіжці за світло

Автор: Марченко Любов

В умовах неухильного зростання тарифів на електроенергію можна досягти суттєвого скорочення витрат на електрику. Є простий і легальний спосіб знизити цифри у платіжці за світло.

Українцям розповіли, як можна легально заощадити на платіжці за світло - today.ua

Цього можна досягти, змінивши свій звичайний лічильник на двозонний прилад обліку електроенергії.

Встановивши у себе двозонний лічильник, ви оплачуватимете електроенергію за двома тарифами – денним та нічним. Причому нічний тариф вдвічі менший за денний, а денний дорівнює звичайному загальноприйнятому тарифу, за яким платить усе населення.

У чому особливість такого лічильника?

Особливість такого приладу в тому, що він окремо рахує денне та нічне споживання. І відповідно, за них передбачена окрема плата: нічний тариф вдвічі менший за денний. Денне споживання – це той обсяг кіловат, який буде вами спожитий у денний час доби (з 7:00 до 23:00). Відповідно, нічне споживання рахується з 23:00 до 7:00.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

При цьому денна вартість оцінюється за звичайним тарифом на електроенергію для населення, тобто за 2,64 грн/кВт-год. А нічний тариф вдвічі менший за денний, тобто дорівнює 1,32 грн/кВт-год.

Українцям розповіли, як можна легально заощадити на платіжці за світло

Як найефективніше використовувати двозонний лічильник?

Звичайно, зовсім не користуватися вдень електрикою – не варіант. Адже потреба у використанні електроприладів виникає і вдень. Та й не всі прилади можна вимкнути на цілий день. Наприклад, холодильник працює цілодобово. І перфоратор вночі вмикати не варто, щоб не спричинити гнів сусідів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А ось "тихі" прилади, які працюватимуть, нікого не потривоживши, цілком можна перевести на нічну роботу. Так, вночі можна заряджати всі акумулятори, прати і нагрівати бойлер. Та й праскою можна скористатися з 23:00 до опівночі. Тоді на ранок у вас буде випрасуваний одяг і ще півгодини додаткового сну.

Нагадаємо, ввечері у вівторок, 23 квітня, Укренерго змушене було вдатися до відключення електрики для промисловості та бізнесу через аварійний стан енергосистеми.