Енергосистема на межі: Укренерго почало відключення промисловості та бізнесу від електроживлення

Автор: Марченко Любов

В Україні почалося відключення промисловості та бізнесу від електроживлення. Їх відключають вимушено – через аварійний стан енергосистеми. Наразі є інформація тільки про відключення 23 квітня. Як буде в наступні дні, поки що невідомо.

Енергосистема на межі: Укренерго почало відключення промисловості та бізнесу від електроживлення - today.ua

Про вимушене відключення промислових та бізнесових об'єктів попередили в Укренерго.

Відповідно до попередження, відключення вже почалось о 18:00 і триватиме до 22:00 – тобто, якраз у період пікового навантаження на енергомережу. Ці об'єкти є платниками податків, і їхній простій, звісно, завдасть збитків бюджету. Але енергетики вимушені вдатися до такого кроку, щоб не допустити масштабної аварії в енергосистемі.

Водночас в Укренерго запевнили, що не допустять відключення від енергоживлення підприємств, які входять до ВПК та підприємств критичної інфраструктури.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Укренерго було змушено вдатися до відключення потужних споживачів через дефіцит електроенергії, який зберігається упродовж усієї поточної доби. Втім, це не дивно. Адже надворі сильно похолодало. А опалювальний сезон вже скінчився, і люди почали грітись електроприладами. Дефіцит електроенергії був і в попередні дні, але він не був цілодобовим, і енергетикам вдавалося його покривати за рахунок імпорту електроенергії.

Енергосистема на межі: Укренерго почало відключення промисловості та бізнесу від електроживлення

"Через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів. З 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості будуть застосовані графіки обмеження потужності", - зазначили у повідомленні компанії.

В Укренерго також зауважили, що вже другий день поспіль енергетики змушені залучати допомогу з-за кордону в аварійному порядку – планового імпорту електроенергії не вистачає.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Просимо всіх споживачів ощадливо споживати електроенергію. А промисловість - максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення", - наголосили у компанії.

Нагадаємо, для побутових споживачів кількагодинні відключення електроенергії можуть початись у другій половині літа.